Україна і Азербайджан переходять на нові правила торгівлі

2020077Діють нові правила експорту та імпорту між Україною та Азербайджаном. 

З 13 квітня 2021 року діють нові правила експорту та імпорту між Україною та Азербайджаном, оскільки втратила чинність Угода про співробітництво в галузі ветеринарії, підписана ще в рамках СНД у 1993 році. Про це повідомляє Державна служба України з безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.

Для того, щоб перехід на нові правила було здійснено без перешкод, а співпраця між країнами була розширена, Держпродспоживслужба і Агентство з безпеки харчових продуктів Азербайджанської Республіки провели консультації.

«Україна та Азербайджан вже погодили 7 форм ветеринарних сертифікатів, зокрема, сертифікати на експорт до Азербайджану кормів рослинного походження, сировини тваринного походження, м’яса, м’ясних та молочних продуктів, риби і рибопродуктів. На розгляді азербайджанської сторони знаходяться проєкти ветеринарних сертифікатів для експорту до Азербайджану продуктів тваринного походження (меду, продуктів бджільництва, столових яєць, муки кормової з риби, морських ссавців, ракоподібних та безхребетних та ін.)», – поінформували в Держпродспоживслужбі.

Під час консультацій також обговорювалося підписання угоди у сфері безпечності харчових продуктів між Держпродспоживслужбою та Агентством з безпеки харчових продуктів Азербайджанської Республіки. Її розгляд зараз знаходиться на фінальній стадії. Угода допоможе вивести двосторонню співпрацю на новий рівень, зробити ринки доступнішими для представників бізнесу та збільшити надходження до державного бюджету.

Голова Держпродспоживслужби Владислава Магалецька наголосила, що співпраця між Україною та Азербайджаном є дуже активною.

«Обсяги експортно-імпортних операцій постійно зростають, і ми маємо всі необхідні умови для подальшого розвитку нашого співробітництва», – сказала очільниця відомства.