У ТОП-5 Рейтингу публічної дипломатії – Надзвичайний і Повноважний Посол Азербайджанської Республіки в Україні Ельміра Ахундова

213363У ТОП-5 Рейтингу публічної дипломатії – Надзвичайний і Повноважний Посол Азербайджанської Республіки в Україні Ельміра Ахундова

Рейтинг публічної дипломатії створений і складається Інститутом світової політики на основі аналізу інформації, яку розміщують на своїх інтернет-сторінках українські та закордонні дипломатичні представництва.

У передмові безпосередньо до рейтингового списку сказано: «У 2020 році проєкт Інституту світової політики «Рейтинг публічної дипломатії» пережив серйозне випробування. Пандемія коронавірусу завдала потужного удару по міжнародних відносинах, спричинила їх помітну віртуалізацію. Але робота дипломатів не припинялася, багато з них продемонстрували спроможність пристосовуватися до нових викликів. Як і попереднього року, в складанні рейтингу ми спиралися у оцінках діяльності дипломатичних представництв на інформацію з їхніх офіційних сайтів. Ми створили спеціальну шкалу оцінювання, в якій враховували візити очільників держав, керівництва їх парламентів та урядів, економічні та політичні контакти, діалог з діаспорою. Порівняно з попереднім рейтингом спостерігаємо суттєві зміни, проте є і певні елементи стабільності. Можемо знову констатувати, що повсякденна робота дипломатичних представництв не завжди знаходить відображення у інформаційних повідомленнях на сайтах посольств».

У ТОП-5 «Рейтинг публічної дипломатії. Іноземні дипломатичні представництва в Україні» разом з посольствами Сполучених Штатів Америки, Республіки Польща вввійшло і Посольство Азербайджанської Республіки в Україні – Надзвичайний і Повноважний Посол Ельміра Гусейн-кизи Ахундова. Про це, зокрема, написано так: «Хоча повноважна представниця Азербайджану лише навесні 2020 року прибула в Україну та вручила вірчі грамоти Президенту Володимиру Зеленському, вона встигла привернути до себе увагу вітчизняних медіа. Пані Посол активно відстоювала позицію Азербайджану під час осінніх боїв за відновлення територіальної цілісності країни у Нагірному Карабасі, використовуючи не лише офіційну інформацію, але і мобілізувавши свій талант письменниці».

До цього потрібно додати й уточнити, що Ельміра Ахундова не просто письменниця, а відома й улюблена народна письменниця Азербайджану, яка має десятки книжок, кандидат філологічних наук. Вона не тільки публіцист зі світовим ім’ям, а ще й одна з перших біографів загальнонаціонального Лідера азербайджанського народу Гейдара Алієва, громадська діячка, депутат Міллі Меджлісу Азербайджанської Республіки кількох скликань. Про неї саму, її життя, творчість і допомогу людям колеги-журналісти, громадські діячі Азербайджану написали книгу.

Ельміра Ахундова давно популярна в Україні, ще з того часу, коли десятки років тому українською мовою вийшов у світ політичний детектив її авторства. На сьогодні одна з найбільш розповсюджених в Україні книг Ельміри Ахундової, яка перекладена українською мовою і видана саме тут, є в кожній науковій бібліотеці, – про Президента Азербайджанської Республіки «ІЛЬХАМ АЛІЄВ. ПОРТРЕТ ПРЕЗИДЕНТА НА ТЛІ ЗМІН».5df29bb5ea504464782382_730x410

24 лютого нинішнього року, напередодні 29-ї річниці Ходжалинської трагедії, Надзвичайний і Повноважний Посол Азербайджанської Республіки в Україні Ельміра Ахундова презентувала свою книгу українською мовою «Ходжали. Хроніка геноциду». У книгу ввійшли матеріали, зібрані автором усього через кілька місяців після Ходжалинської трагедії, а видана вона була азербайджанською мовою рівно через рік після того, що сталося в Ходжали. На сьогодні це ще й історичний документ, який свідчить кожним своїм рядком про геноцид, учинений вірменами проти азербайджанців.

630_360_1614195488-816