Досягнуто домовленості між Азербайджаном та Вірменією про взаємне звільнення військовослужбовців

В результаті переговорів, проведених між Адміністрацією президента Азербайджанської Республіки та Апаратом прем’єр-міністра Республіки Вірменія, у дусі прихильності до принципу гуманізму, як міра взаємної довіри між двома країнами як показник доброї волі, досягнуто домовленості про звільнення Азербайджаном 32 осіб вірменського походження, а Вірменією – 2 азербайджанські військовослужбовці.

Як повідомляє Report.az, 32 особи, яких планується повернути Вірменії (особи, затримані в ході антитерористичних заходів, проведених у грудні 2020 року в гадрутському напрямку, решта 6 людей – особи, затримані в різні часи на кордоні), вже відбули більшу частину покарання .

До списку 32 осіб не входять і не можуть входити керівники горезвісного режиму, які скоїли військові злочини проти азербайджанського народу та злочини проти людства, Араік Арутюнян, Бако Саакян, Аркадій Гукасян, Рубен Варданян, зокрема такі особи, як Вагіф Хачатурян, Алеша Хочатурян.

Цей крок є наочним прикладом того, наскільки дорогими є для президента Азербайджанської Республіки, переможного Верховного головнокомандувача Ільхама Алієва кожен азербайджанець, громадяни країни, військовослужбовці, співпереживання з близькими осіб, які перебувають у полоні. Президент Ільхам Алієв ще раз довів, що він Президент кожного азербайджанця.

Слід особливо наголосити, що ця домовленість була досягнута внаслідок прямих переговорів, проведених між Адміністрацією президента Азербайджанської Республіки та Апаратом прем’єр-міністра Республіки Вірменія, та без будь-якого посередництва з боку третьої країни. Це ще раз свідчить про те, що Азербайджан та Вірменія можуть просунути мирний процес без посередників.