Адміністрація президента Азербайджану та Апарат прем’єр-міністра Вірменії поширили спільну заяву

Адміністрація президента Азербайджанської Республіки та Апарат прем’єр-міністра Республіки Вірменія поширили спільну заяву.

Report.az подає текст цієї заяви:

“Азербайджанська Республіка та Республіка Вірменія поділяють думку про те, що представилася історична можливість для досягнення довгоочікуваного миру в регіоні. Обидві країни ще раз підтверджують свій намір нормалізувати відносини та досягти мирного договору на основі поваги до принципів суверенітету та територіальної цілісності.

В результаті переговорів між Адміністрацією президента Азербайджанської Республіки та Апаратом прем’єр-міністра Республіки Вірменія було досягнуто домовленості зробити відчутні кроки щодо зміцнення довіри між двома країнами.

Керуючись принципами гуманізму і як жест доброї волі, Азербайджанська Республіка звільняє 32 вірменських військовослужбовців.

У свою чергу, Республіка Вірменія, керуючись принципами гуманізму і як жест доброї волі, звільняє 2 азербайджанських військовослужбовців.

У якості доброго жесту, Республіка Вірменія відкликає свою кандидатуру на проведення 29-ї сесії Конференції сторін Рамкової Конвенції ООН (СОР-29) про зміну клімату на підтримку кандидатури Азербайджанської Республіки. Азербайджанська Республіка та Республіка Вірменія сподіваються, що інші країни Східноєвропейської групи також підтримають кандидатуру Азербайджану. У якості доброго жесту Азербайджанська Республіка підтримує кандидатуру Республіки Вірменія зі Східноєвропейської групи на членство в Бюро СОР.

Азербайджанська Республіка та Республіка Вірменія продовжать переговори щодо реалізації у найближчому майбутньому додаткових заходів щодо встановлення довіри, та закликають міжнародне співтовариство підтримати їхні зусилля, які сприятимуть встановленню взаємної довіри між двома країнами та позитивно впливатимуть на весь Південно-Кавказький регіон”.