З Днем Збройних сил Азербайджанської Республіки!

669C6897-FF73-4862-819B-A688764865F0Сьогодні історичний день – у 1998 році Указ Президента Азербайджанської Республіки Гейдара Алієва визначив 26 червня як День Збройних сил Азербайджану.

Дата була вибрана невипадково, адже саме 26 червня 1918 року Постановою Уряду Азербайджанської Демократичної Республіки, яка була першою Республікою на мусульманському Сході, сформований за рішенням Особливого Закавказького Комітету Мусульманський корпус був перейменований в Окремий азербайджанський корпус. Азербайджанська армія стала надійним гарантом незалежності Республіки і його народу, який зробив вибір на створення демократичної держави. З перших же днів створення вона вела важкі бої з вірменськими незаконними збройними формуваннями практично на всій території країни.

На жаль, ця боротьба продовжилася і в кінці ХХ століття та на початку ХХІ, аж до переможної Вітчизняної війни 2020-го року, коли за 44 дні Азербайджанська армія під командуванням Верховного Головнокомандувача і Президента Азербайджанської Республіки Ільхама Алієва звільнила Нагірний Карабах і прилеглі райони, які 30 років були окуповані Вірменією.

Сьогодні ми згадуємо, шануємо і вклоняємося всім воїнам-визволителям, які відновили територіальну цілісність Азербайджану.

Слава героїчній Азербайджанській армії!

Але саме сьогодні ми маємо згадати і хвилиною мовчання вшанувати всіх воїнів-захисників, воїнів-визволителів, які загинули захищаючи і визволяючи рідний Азербайджан.

Хай будуть славні у віках наші воїни! Хай крізь століття пройде слава про сильну, могутню і непереможну Азербайджанську армію!

Пам’ятаймо завжди слова загальнонаціонального Лідера азербайджанського народу Гейдара Алієва: «Армія – опора нашої країни, нації, незалежності, держави». Пам’ятаймо і шануймо, віримо в Азербайджанську армію-визволительницю!

Почесний консул Азербайджанської Республіки в м. Харків, кандидат політичних наук Афган Салманов