З днем народження, мамо Героя!

2FB95BEC-79AC-476D-BF75-08786C7CB253Почесний консул Азербайджанської Республіки в м. Харків Афган Салманов відвідав маму Героя Радянського Союзу Олега Бабака – Надію Іванівну Бабак і поздоровив з днем народження.

В останній день червня цій дивовижній жінці виповнилося 75 років. Вручаючи подарунок, Почесний консул побажав довгих років життя у добрі і при здоров’ї.

Вона – мама Героя і Надія Іванівна з усвідомленням цього живе весь час після загибелі сина, адже тепер у неї є ще одна відповідальність – нести живу пам’ять про її єдиного сина, його подвиг, світлу душу і мужнє серце.

Олег Якович Бабак був останнім Героєм Радянського Союзу й єдиним воїном внутрішніх військ, кому це звання присвоювалося вже після Другої світової війни.

7 квітня 1991 року Олег Бабак очолював заставу в азербайджанському селі Юхари Джибіклі Кубатлинського району, яке розташовано на кордоні Азербайджану і Вірменії. Там проходить автотраса між вірменськими містами Горіс та Кафан, звідки бойовики обстрілювали сусідні азербайджанські поселення. Того дня вірменські бойовики враз вдарили з автоматів і пішли в наступ. Зрозумівши, що з пораненими відійти не вдасться, лейтенант Бабак прийняв рішення тримати оборону до прибуття підкріплення, але сили були нерівні – з вірменського боку перевага у десятки разів. Вогонь противника був надзвичайно сильним… Не зумівши подолати офіцера в чесному бою, його, беззбройного, підло вбили, коли він без єдиного патрона піднявся в повний зріст, щоб зупинити кровопролиття…

Бабак виконав свій військовий і людський обов’язок до кінця – не дозволив бандитам здійснити розправу над мирними жителями. Він ціною власного життя врятував беззахисних людей і своїх товаришів.

За мужність, героїзм і самовіддані дії, проявлені при виконанні військового обов’язку, Наказом Президента СРСР лейтенанту Олегу Яковичу Бабаку було присвоєно звання Героя Радянського Союзу (посмертно). Наказом Міністра внутрішніх справ лейтенант Олег Бабак навічно зарахований у списки військової частини, де він служив.

Під час відвідин родини Олега Бабака Почесний консул Азербайджанської Республіки в м. Харків Афган Салманов зателефонував відомому філологу, перекладачу, професору Бакинського слов’янського університету Яшару Алхасову, який є багаторічним другом батьків Олега і зараз у Азербайджані він займається справою увіковічення та пошанування Героя безпосередньо на землі, за яку той загинув.

Пан Алхасов поздоровив Надію Іванівну Бабак з днем народження, а також поінформував її та Почесного консула про хід справи.