З Днем Перемоги!

630_360_1525677766-7008Сьогодні 76-а річниця Перемоги над фашизмом!

З кожним роком цей День все більше оповитий смутком і світлою пам’яттю про мільйони людей, які загинули в боротьбі з фашизмом, невинних мирних жителів, яких знищено, про зруйновані і випалені міста, селища, села, а ще через те, що з кожним днем залишається все менше і менше живих учасників та очевидців Другої світової війни. Кожен п’ятий, за статистикою, хто пішов на фронти цієї найкривавішої війни в історії людства, пропав безвісти.

Але водночас це світлий день радості від того, що 76 років тому фашизм на нашій планеті було подолано. Важко уявити, щоб трапилося, якби хід історії був іншим і коричнева чума повністю захопила Землю. Перемога над фашизмом стала можливою через те, що народи світу об’єдналися в боротьбі проти загрози, яка нависла над людством. І кожен народ вніс свій внесок у боротьбу з ворогом. Нафта, це чорне золото Азербайджану, дало можливість Радянському Союзу технічно здолати ворога. І щоб його було достатньо – працювали жінки і діти, які замінили чоловіків, що пішли воювати за свою землю, за свій народ, за майбутнє. Це був інший фронт – трудовий, надзвичайно важкий і виснажливий, в ім’я єдиної мети – перемоги над фашизмом.

Сьогодні ми маємо вклонитися мертвим і живим, усім тим, хто ціною свого життя, здоров’я дав можливість, нам, нащадкам жити. Саме вони, наші батьки, діди, прадіди показали нам головне – Землю можна зберегти тільки тоді, коли усі народи об’єднуються заради великої мети.

Зараз перед людством теж виникло кілька загроз, які нагадують – в ім’я миру треба об’єднуватися, щоб ефективно боротися проти пандемії коронавірусу, глобального потепління й інших викликів. Ось що означає світла і печальна дата – 9 травня, День Перемоги, свято зі сльозами на очах, біллю в серці, гіркотою від утрат. Нам усім треба не забувати про все, що відбувалося під час Другої світової війни, про тих героїв, які ще живі. Це потрібно нам сьогодні – пам’ятати загиблих, цінувати мир на планеті і дякувати тим, завдяки кому людство зараз живе.

Почесний консул Азербайджанської Республіки в м. Харків Афган Салманов