Вшанували обранця харків‘ян – Геннадія Кернеса

C5D59D47-654E-43C1-8E0B-49F4B290EBEBСьогодні у Харкові відкрили Меморіальну дошку Харківському міському голові Геннадію Кернесу.

На пам’ятному знакові, який розмістили на будівлі Харківської міської ради, зображено портрет Геннадія Адольфовича і знакові місця, які він відкривав, зокрема – парк імені М. Горького, Пам’ятник Незалежності, 30-та станція метро «Перемога», Регіональний центр послуг.

Автор – харківський скульптор Олександр Рідний, який подарував її місту. До створення пам’ятного знака долучилася родина Геннадія Кернеса.

«Сьогодні перший День міста, який ми святкуємо без Геннадія Адольфовича, і мені дуже хотілося відкрити Меморіальну дошку в пам’ять про нього саме сьогодні. Це велика людина, лідер, який для Харкова зробив, мабуть, найголовніше – зумів «змусити» харків’ян полюбити своє місто. Харків почав розвиватися неймовірними темпами, про місто почали по-іншому говорити – і ця динаміка зберігається й сьогодні. Ця меморіальна дошка не могла вмістити все те, що він зробив для міста. Спасибі, Геннадію Адольфовичу!» – сказав на відкритті Меморіальної дошки секретар Харківської міської ради Ігор Терехов.

Він також зауважив, що Геннадію Кернесу, який тричі обирався міським головою, було присвоєно звання «Почесний громадянин міста Харкова» (посмертно).

У церемонії відкриття Меморіальної дошки взяли участь і представники Почесного консульства Азербайджанської Республіки в м. Харків.