У місті-герої Охтирка відзначили День Незалежності Азербайджанської Республіки

Святковий захід за підтримки Почесного Консульства відбувся сьогодні, 28 травня 2022 року, на площі міста-героя Охтирка.
Участь в урочистостях взяли Охтирський міський голова Павло Кузьменко, його заступниця Оксана Гетьман, Почесний Консул Азербайджанської республіки в м. Харків Афган Салманов, директорка Охтирського краєзнавчого музею Людмила Міщенко.
Україна та Азербайджан завжди підтримували дружні стосунки. В історії двох держав є трагічні сторінки, які ще більше гуртують український та азербайджанський народи. Пам’ять воїнів, які загинули у боротьбі за незалежність, вшанували хвилиною мовчання.
З початку військових дій в Україні керівництво Азербайджанської Республіки на чолі з Президентом паном Ільхамом Алієвим надало допомогу на суму понад 15 мільйонів євро. Сьогодні представники Почесного Консульства Азербайджанської Республіки в м. Харків передали понад 100 продуктових наборів сім’ям загиблих та медичне обладнання до міської лікарні.

«Азербайджанська демократична республіка створена 1918 року, але незабаром була окупована більшовиками. Після розпаду СРСР Азербайджан відновив свою незалежність та суверенітет завдяки рішучій політиці Загальнонаціонального лідера азербайджанського народу Гейдара Алієва. Під його керівництвом Азербайджанська Республіка стала значним гравцем на світовій політичній арені. Тепер справу свого Великого батька продовжує пан Президент Азербайджанської Республіки Ільхам Алієв. Сучасний Азербайджан розвивається на демократичних засадах, вшановує свою традиційну культуру і відкритий новому. Азербайджанський народ щиро поділяє сьогодні біль усіх українців та вірить у майбутнє незалежної суверенної України», – звернувся до присутніх Почесний Консул Афган Салманов.З вітальним словом також виступили мер міста-героя Охтирка Павло Кузьменко та директорка краєзнавчого музею Людмила Міщенко. Вони подякували азербайджанському народу за таку значну у складний час допомогу та підтримку України керівництвом Азербайджанської Республіки на міжнародному рівні.Почесний Консул вручив грамоти Павлу Кузьменку та Людмилі Міщенко за вагомий особистий внесок у зміцнення дружби між азербайджанським та українським народами. У свою чергу міський голова Охтирки Павло Кузьменко передав лист подяки Афгану Салманову, Почесному Консулу Азербайджанської Республіки в м. Харків.Урочистості з нагоди Дня Незалежності Азербайджанської Республіки продовжились святковим концертом. Усі бажаючі могли скуштувати страви азербайджанської та української кухні.
Загалом у заході взяли участь близько 400 осіб.