У м. Полтава вшанували пам’ять жертв Ходжалинського геноциду

В пам’ять про трагедію азербайджанського міста Ходжали у Полтаві відбувся захід – жалоба, організований Почесним консульством Азербайджанської Республіки в м.Харків.

Захід відбувся 23 лютого 2024 року в Полтавському обласному театрі ляльок.

Пам’ять жертв Ходжалинського геноцида прийшли вшанувати представники Полтавської обласної військової адміністрації, вищих навчальних закладів, азербайджанської діаспори, Почесного консульства.

Почесний консул Азербайджанської Республіки в м.Харків Афган Салманов зачитав звернення Надзвичайного і Повноважного Посла Азербайджанської Республіки в Україні пана Сеймура Мардалієва.

“Одним із найтяжчих злочинів, скоєних проти населення під час багаторічної агресії Вірменії проти Азербайджану та однією з найтрагічніших сторінок в історії Азербайджану став геноцид жителів міста Ходжали…

Всі наявні факти трагічних подій в Ходжали переконливо доводять, що злочини, скоєні в цьому місті Азербайджану, не були звичайним і випадковим актом, а складовою частиною систематичної насильницької політики Вірменії…

На жаль, внаслідок подвійних стандартів міжнародної спільноти, світова спільнота не хоче називати геноцидом те, що сталося в Ходжали. Важко уявити, що Ходжалинський геноцид відбувcя наприкінці 20 століття на очах у світу та за його байдужості. Якби Ходжалинський геноцид вчасно отримав належну оцінку, можливо, інші відомі геноциди у світі не відбулися б. Ніколи не слід забувати, що безкарність завжди створює умови для нових масових вбивств і геноцидів”, – сказано у зверненні.

Почесний консул Афган Салманов подякував учасників заходу.

“Ваша підтримка та ваша пам’ять про трагедію Ходжали важливі. На жаль, багато народів пережили подібні страшні події, коли за національною ознакою знищувались цілі села та міста. Українці відчувають біль Ходжали, як власний. А азербайджанці щиро підтримують українців сьогодні, у такий важкий для країни час “, – сказав Почесний консул.

Довідково

Із жовтня 1991 року місто Ходжали було повністю оточене збройними силами Вірменії. У ніч із 25 на 26 лютого 1992 року після масованих артилерійських ударів збройні сили Вірменії за допомогою 366-го мотострілецького полку колишнього СРСР зайняли Ходжали. Окупанти знищили Ходжали та з особливою жорстокістю вчинили геноцид його мирного населення. Під час Ходжалинського геноциду було насильно виселено 5379 жителів міста, 1275 осіб було взято в полон і заручники, 487 осіб отримали тілесні ушкодження різного ступеня, 8 сімей були повністю знищені, 130 дітей втратили одного з батьків, 25 дітей — обох, по-звірячому вбито під тортурами 613 осіб, у тому числі 63 дитини, 106 жінок і 70 старих. Досі не відома доля 150 осіб, із них – 68 жінок і 26 дітей.