У Харкові відбувся захід, присвячений вшануванню пам’яті жертв Ходжалинського геноциду.

За ініціативи Почесного консульства у залі Харківського національного театру опери і балету імені М.В. Лисенка сьогодні відбувся захід, присвячений роковинам Ходжалинського геноциду.

32 роки тому, в ніч з 25 на 26 лютого 1992 року після масованих артилерійських ударів збройні сили Вірменії за допомогою 366-го мотострілецького полку колишнього СРСР зайняли Ходжали та вчинили розправу із мирним населенням. 1275 осіб було взято в полон, 487 осіб отримали важкі травми, 130 дітей втратили одного з батьків, 25 дітей — обох, вбито 613 осіб, у тому числі 63 дитини, 106 жінок і 70 людей похилого віку, знищено повністю 8 родин. Досі невідома доля 150 осіб, у тому числі жінок та дітей.

Вшанувати пам’ять жертв Ходжалинського геноцида прийшли Почесний консул Азербайджанської Республіки в м.Харків Афган Салманов, заступник начальника управління ХОВА Олег Комісаров, радник голови Харківської обласної ради Євген Грицьков, заступник командира 5-ї Слобожанської бригади НГУ Олег Фомін, начальник групи морально-психологічного забезпечення Слобідського ОРТЦК та СП м. Харков Андрій Лаптій, начальник Куп’янської МВА Андрій Беседін, жителі Харкова, представники азербайджанських діаспорських організацій.

Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять жертв Ходжалинського геноциду, усіх героїв, які віддали життя за незалежність України та Азербайджана, мирних громадян, які стали жертвами збройної агресії.

Почесний консул Афган Салманов передав звернення Надзвичайного і Повноважного Посла Азербайджанської Республіки в Україні пана Сеймура Мардалієва, у якому йдеться про важливість визнання злочинів, скоєних вірменськими військовими на світовому рівні та притягнення всіх злочинців до відповідальності.

“У вересні 2023 року в результаті одноденних локальних антитерористичних заходів, проведених Переможними Збройними Силами Азербайджану, місто Ходжали було звільнено від тридцятирічної окупації. Хоча звільнення Ходжали є важливим кроком у припиненні безкарності, його не можна вважати достатнім для народу Азербайджану і особливо для жертв Ходжали з точки зору встановлення справедливості”, – сказано у зверненні пана Посла.

У свою чергу Почесний консул, звертаючись до учасників заходу, підкреслив значимість взаємної підтримки двох народів – азербайджанського та українського.

“В історії наших народів багато страшних сторінок, які не можна забувати. Маємо передати правду нащадкам, щоб вони усвідомлювали, що нічого немає дорожчого за життя людини. Дякую, що прийшли сьогодні вшанувати пам’ять невинних жертв трагедії Ходжали”, – сказав Афган Салманов.