Сьогодні – день народження загальнонаціонального Лідера азербайджанського народу Гейдара Алієва

230px-Heydar_Aliyev_(crop)У цей день 98 років тому у цей світ прийшла людина, яка стала загальнонаціональним Лідером азербайджанського народу, – Гейдар Алієв.

Він не тільки врятував Азербайджан від краху, а й накреслив план руху Азербайджанської Республіки на століття вперед, руху до кращого заможного життя, до процвітаючої країни, що вже три десятиліття поспіль втілюється в життя. Цей план, з урахуванням вимог нового часу, масштабно, планомірно, успішно і дуже потужно реалізовує гідний син мудрого батька – нинішній Президент Азербайджанської Республіки Ільхам Алієв, який повернув Азербайджану окуповані Вірменією азербайджанські землі – Нагірний Карабах і прилеглі райони.

27 березня 1997 року Президент Азербайджанської Республіки Гейдар Алієв був удостоєний найвищої нагороди України – Ордена князя Ярослава Мудрого. У Президента Азербайджану було багато різних високих нагород багатьох країн світу, але ця дуже символічна: орден мудреця – мудрому. Саме мудрістю завжди відзначався наш загальнонаціональний Лідер. І саме він заклав фундамент міцної і надійної у своїй справжності дружби з Україною, яка підтвердила її існування до і під час 44 запеклих днів Вітчизняної війни (27 вересня – 10 листопада 2020 року), коли вирішувалася доля Азербайджану. Україна була на боці друга, як і Азербайджанська Республіка, яка першою прийшла на допомогу під час пандемії коронавірусу. Крім цього, є гарна практика взаємної підтримки Азербайджану й України на всіх міжнародних рівнях.

Я – один із тих сотень студентів, хто потрапив навчатися в Україну за започаткованою Гейдаром Алієвим програмою навчання азербайджанців у провідних вишах Радянського Союзу. Ще тоді він закладав підвалини інтелектуального потенціалу Азербайджану, створював таким чином і народну дипломатію, що свідчить про його далекоглядність, але головне – формував національну гордість і національну самоідентифікацію кожного азербайджанця на власному прикладі.

«Для кожної людини належність до нації є джерелом гордості. Я завжди пишався і пишаюсь тим, що я – азербайджанець», – говорив і писав Гейдар Алієв ще в радянські часи, коли за такі висловлювання можна було позбутися не тільки посади, а й бути ув’язненим. Наш загальнонаціональний Лідер, де б він не був і яку б посаду не обіймав, мав свою позицію, своє світобачення через призму Азербайджану. Його Вітчизна, азербайджанський народ, рідний край були для нього понад усе.

Будуючи нову незалежну демократичну державу Азербайджан, Гейдар Алієв пояснював і застерігав. Його слова стали дороговказами, а зараз ще й пророчими:

«Немає більш важкої дороги, ніж дорога незалежності».

«Армія – опора нашої країни, нації, незалежності, держави».

«Не народ існує для держави, а держава – для народу».

«Культура збагачує народи найціннішим, що накопичило людство».

Сьогодні, вперше за 30 років у цей день, ми, азербайджанці, можемо не тільки вклонитися нашому загальнонаціональному Лідеру, а ще й сказати, поклавши руку на серце: Ваша титанічна праця щодо територіальної цілісності Азербайджану принесла плоди – Азербайджанська Республіка єдина! Ваша мрія втілена в життя. Низький уклін Вам за усе, що Ви зробили для своїх сучасників і нащадків. Спасибі Вам, рідний для кожного з нас, -наш загальнонаціональний Лідер Гейдар Алієв.

Почесний консул Азербайджанської Республіки в м. Харків, кандидат політичних наук Афган Салманов