Знакова зустріч Почесного консула Азербайджанської Республіки в м. Харків і начальника Головного управління Національної поліції в Харківській області

F775BA28-9A28-40D3-821D-0874C6B7A35BПочесний консул Азербайджанської Республіки в м. Харків Афган Салманов (Консульський округ: Харківська, Дніпропетровська, Запорізька, Полтавська, Сумська, Чернігівська області) зустрівся з новопризначеним начальником Головного управління Національної поліції в Харківській області Станіславом Перліним.

Предметом обговорення найперше стало питання забезпечення порядку в Сквері україно-азербайджанської дружби, який зараз облаштовується і де встановлюється Пам’ятник всесвітньо відомому азербайджанському поету, філософу, мислителю середньовіччя Сходу Нізамі Гянджеві, якого світ знає як Великого Нізамі (автор роботи народний художник України, відомий у світі скульптор, харків’янин, азербайджанець Катіб Мамедов). Зауважимо, що облаштування і пам’ятник – за меценатства безпосередньо Почесного консула Азербайджанської Республіки в м. Харків.

Основна ж частина розмови була присвячена надзвичайній події, що трапилася в ніч проти 7 листопада минулого року, коли невідомими в балаклавах було обстріляне приміщення Почесного консульства Азербайджанської Республіки в м. Харків. Почесний консул Афган Салманов і начальник ГУНП в Харківській області Станіслав Перлін обговорили хід розслідування цього кричущого, ганебного випадку в мирному українському місті і домовилися про постійне інформування обох сторін з цього питання.

Окремо було розглянуто питання взаємодії у випадках, коли у поле зору поліції потрапляють громадяни Азербайджану, зокрема студенти, які приїхали на навчання у виші Харкова, а також в період карантинних заходів, що періодично вводяться в Україні через пандемію коронавірусу.

Під кінець розмови Почесний консул Азербайджанської Республіки в м. Харків Афган Салманов запросив начальника Головного управління Національної поліції в Харківській області Станіслава Перліна на відкриття Пам’ятника та святковий концерт симфонічної музики пам’яті Великого Нізамі (з нагоди 880-річчя з дня народження та відповідно до заходів у рамках Року Нізамі Гянджеві в Азербайджанській Республіці), що заплановано в Харкові на 15 вересня 2021 року.