З Днем визволення від нацистських загарбників, місто Суми!

C373A60B-6490-4A27-B09F-E4FBEB291125Почесне консульство Азербайджанської Республіки в м. Харків (Консульський округ: Харківська, Дніпропетровська, Запорізька, Полтавська, Сумська, Чернігівська області) вітає всіх сумчан з Днем визволення міста від німецько-фашистських загарбників, що відбулося 2 вересня 1943 року.

Військових поховань на території Сумської області періоду Другої світової війни – біля тисячі, братських та одиночних могил, у яких поховано понад 100 000 радянських воїнів та партизанів, зокрема, в Сумах поховано понад 9 000 воїнів. Така велика і страшна ціна миру.

Сьогодні свято зі сльозами на очах, з сумом, з болем, з усвідомленням неповоротності, бо тисячі загиблих – це мільйони дітей, онуків, правнуків, які не народилися і не народяться. Це – знищені живі, зелені, молоді гілки на родинному Дереві народу, які вже ніколи, ні за яких обставин, не відростуть, не оживуть і не посилять Дерево роду…

Світла пам’ять усім, хто визволяв наше прекрасне місто, хто відбудовував для нас зруйновані нацистами Суми. Істинність у тому, що без минулого не існує майбутнього. І це справді так. Тож доки в наших серцях живе пам’ять про визволителів від коричневої чуми, ми можемо бути певні, що не допустимо подібного.

Зі святом, дорогі сумчани! Хай над нами завжди буде мирне небо, чиста вода і рідна родюча земля, яка дає нам силу, наснагу, надію на завтрашній щасливий день. Будьте здорові! Бережіть наші прекрасні Суми. І хай нас, сумчан, буде багато!

Почесний консул Азербайджанської Республіки в м. Харків, сумчанин Афган Салманов