Нізамі Гянджеві перебуватиме у Харкові

5D826FEB-C304-47F0-89D3-F85A6490A836Всесвітньо відомий філософ середньовіччя Сходу, основоположник азербайджанської поезії, видатний мислитель Нізамі Гянджеві, якого у світі знають як Нізамі, вибрав…Харків. Звісно, що не він сам, а надзвичайно достовірний (наскільки це можливо в реаліях ХХІ століття), красивий і величний пам’ятник авторства відомого українського скульптора, народного художника України, знаного педагога, азербайджанця, харків’янина Катіба Мамедова.

Передісторія цього дуже проста. Навесні нинішнього року Надзвичайний і Повноважний Посол Азербайджанської Республіки Ельміра Ахундова та секретар Харківської міської ради Ігор Терехов, за участі Почесного консула Азербайджанської Республіки в м. Харків Афгана Салманова, підписали Меморандум про співробітництво, де один із пунктів передбачає – встановлення пам’ятника Нізамі Гянджеві у Харкові, оскільки 2021 рік за Указом Президента Азербайджанської Республіки Ільхама Алієва в Азербайджані оголошено Роком Нізамі Гянджеві (880 років від народження, що офіційно визнано ЮНЕСКО). Обговорено було навіть приблизну дату – До дня міста, а це, як відомо, 23 серпня – День звільнення першої столиці України від німецько-фашистських окупантів.

Фінансування усього великого проєкту взяло на себе Почесне консульство Азербайджанської Республіки в м. Харків. Станом на сьогодні пам’ятник Нізамі Гянджеві вже готовий до установки. Почесний консул Афган Салманов і директор Департаменту містобудування та архітектури Харківської міської ради, головний архітектор Харкова Тетяна Поліванова та голова Постійної комісії Харківської міської ради з питань містобудування, архітектури та земельних відносин Габріел Михайлов днями побували у майстерні Катіба Мамедова і переконалися в цьому.

2AAE9612-6F2A-4BAC-A141-29D848A1E58EПід розташування пам’ятника виділено сквер, де і буде стояти Нізамі. Департаментом містобудування та архітектури Харківської міської ради уже розроблено спеціальний проєкт благоустрою навколо таким чином, щоб скульптурне зображення видатного філософа вписувалося в ландшафт цієї території міста і водночас нагадувало про походження Нізамі, з яких він земель. Станом на 24 червня вже розпочато будівельні роботи.