У Полтаві відзначили День незалежності Азербайджанської Республіки

У Полтавській обласній філармонії відбулись урочистості з нагоди 106-ї річниці здобуття незалежності Азербайджану. Захід організований Почесним консульством Азербайджанської Республіки в м. Харків. 

Участь в урочистостях взяли Почесний консул Афган Салманов, заступник начальника Полтавської ОВА Володимир Василенко, перший заступник голови Полтавської обласної ради Олександр Лемешко, заступник Полтавського міського голови Віталій Нікіпєлов. З міста Харкова приїхали голова Товариства азербайджанських жінок «Айнур  Хатун» Кіфаят Джафарова, голова Харківського обласного товариства азербайджансько-української дружби «Достлуг» Мурад Омаров, голова Міжнародного ісламського центру культури та науки Агамірза Нурієв. Серед присутніх у залі філармонії також представники  діаспорських організацій Полтавщини та громадськість. 

Почесний консул Азербайджанської Республіки у м.Харків Афган Салманов, звертаючись до учасників заходу, висловив вдячність начальнику Полтавської обласної військової адміністрації Філіпу Проніну за можливість провести урочисте зібрання. 

«Як говорив загальнонаціональний лідер азербайджанського народа Гейдар Алієв: «Для мене важливіше власного життя захищати незалежність Азербайджану». 

Президент Азербайджану Ільхам Алієв продовжуючи мудру та послідовну політику загальнонаціонального лідера Азербайджану Гейдара Алієва, зробив рішучі кроки, які дозволили досягти остаточного та повного відновлення територіальної цілісності 

Україна завжди визнавала територіальну цілісність та незалежність Азербайджанської Республіки. І Азербайджан також має чітку позицію відносно України. Віримо, що дружба між нашими народами завжди буде міцною. 

Щиросердно вітаю усіх зі святом! Бажаю Азербайджану та Україні миру та процвітання!», – сказав Почесний консул. 

«День незалежності – символ великої єдності народу. Вітаю азербайджанську громаду з цим святом. Полтавщина поєднує у собі економічну, культурну співпрацю з Азербайджаном, який є лідером серед країн, з якими співпрацює наш регіон», – зазначив у вітальній промові заступник начальника Полтавської  ОВА Володимир Василенко. 

Від Полтавської обласної ради виступив перший заступник голови облради Олександр Лемешко. 

«Вдячні за неймовірну підтримку народу Азербайджану, за велику кількість допомоги, яка надається Україні в цей надважкий час. Представники азербайджанської громади беруть активну участь в розвитку області. Тож радий вітати азербайджанський народ з Днем незалежності», – зазначив Олександр Лемешко. 

Від імені виконавчого комітету міської ради Привітав зі святом учасників заходу й заступник Полтавського міського голови Віталій Нікіпєлов. 

«Багато спільних моментів в історії наших народів. Азербайджан та Україна завжди прагнули суверенітету та незалежності. Історія народів сповнена трагічними та водночас героїчними моментами. Саме це завжди надихає на надання підтримки у скрутні часи, які переживали наші країни. Сьогоднішня подія – відзначення Дня незалежності, гарна нагода висловити вдячність усім азербайджанцям», – сказав Віталій Нікіпєлов.