Прийом з нагоди Дня Республіки

IMG_20210529_163019День Республіки відзначило Посольство Азербайджанської Республіки в Україні, організувавши прийом у київському готелі «Інтерконтиненталь».

Як передає кореспондент Укрінформу, на заході Надзвичайний і Повноважний Посол Азербайджанської Республіки в Україні Ельміра Ахундова розповіла як саме 28 травня 1918 року, 103 роки тому, була проголошена Азербайджанська Демократична Республіка (АДР), яка стала першою світською державою на мусульманському Сході та проіснувала 23 місяці.IMG_20210529_162957За словами пані Посол, це було для азербайджанців історичною подією, і за майже два роки було чимало зроблено для становлення азербайджанської нації.

«У 1918 році були встановлені й дипломатичні зв’язки між Українською Народною Республікою та Азербайджанською Демократичною Республікою», – зазначив заступник Міністра закордонних справ України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій та цифровізації Дмитро Сенік.IMG_20210529_162942

За його словами, на сьогодні Азербайджан – надійний друг і стратегічний партнер України, між лідерами обох держав встановлені довірливі відносини.

Дмитро Сенік підтвердив, що найближчим часом планується візит Прем‘єр-міністра України Дениса Шмигаля до Азербайджанської Республіки, а також висловив упевненість у «спільній історії успіху» двох країн.

У свою чергу Почесний і Надзвичайний Посол Азербайджанської Республіки в Україні Ельміра Ахундова підкреслила, що після візиту Президента України Володимира Зеленського (наприкінці 2019 року) двосторонні відносини Києва та Баку «вийшли на новий рівень». Утім, на її думку, потенціал співпраці в економічній та торговельній сферах двох країн ще не повністю розкритий.

Джерело: https://www.ukrinform.ua