Президент Азербайджана Ільхам Алієв: «Життя карабаських вірмен буде набагато кращим»

Вже майже два з половиною роки Азербайджан відновлює величезну територію в 10 тисяч квадратних кілометрів, повністю спустошену, заявив президент Азербайджану Ільхам Алієв на церемонії відкриття X Глобального Бакинського форуму на тему «Світ сьогодні: виклики та надії» в Баку.

«До речі, представники Міжнародного центру Нізамі Гянджеві відвідали Шушу, і там я провів панельну дискусію. Вони бачили руйнування у Фізулі, у Шуші. Це справді ознака варварства. Це урбіцид, культуроцід, екоцид. І все це зробили наші сусіди. Народ Азербайджану має моральне право вимагати помсти, і я можу це зрозуміти. Але суть моїх слів у тому, що ми помстилися на полі бою. Ми не робили жодних військових злочинів, на відміну від вірмен. Ми не робили геноциду, на відміну від вірмен. І ми помстилися на полі бою. Отже, настав час для миру», – наголосив глава держави.

Президент Алієв сказав, що відразу після закінчення війни у листопаді 2020 року Азербайджан виступив з ініціативою розпочати мирні переговори та представив п’ять принципів, які могли б стати основою для укладання мирної угоди з Вірменією: «Сподіваємося, що міжнародні актори, які намагаються сприяти у цьому питанні , переконають Вірменію не прогаяти цей шанс».

Глава держави зазначив, що «ми хочемо миру. Ми не хочемо ще однієї війни. І ми думаємо, що досягнемо миру».

Жодних перешкод для досягнення миру між Азербайджаном та Вірменією немає, наголосив Президент Азербайджану. «Те, що було узгоджено між Азербайджаном та Вірменією у жовтні минулого року, зокрема щодо поваги до суверенітету та територіальної цілісності один одного, фактично демонструє, що немає жодних перешкод для досягнення миру», – сказав глава держави.

Президент також зазначив, що Азербайджан є багатоконфесійною, багатоетнічною країною. Права меншин в Азербайджані захищені нашою Конституцією: «Кожен, хто знайомий із реальною ситуацією в Азербайджані, може підтвердити, що Азербайджан – країна з високим рівнем релігійної та етнічної толерантності, де представники різних етнічних груп, різних конфесій живуть мирно та з гідністю. Тому я впевнений, що життя вірмен, які проживають в Карабаському регіоні Азербайджану, буде набагато кращим, ніж за часів окупації. Кожен конфлікт має свою історію, свою динаміку і свій кінець. Але важливим є те, що суперечки між країнами вирішуються на основі міжнародного права, територіальна цілісність і суверенітет не можуть бути змінені силою».