Почесне консульство Азербайджанської Республіки в м. Харків вітає

news_1560194337_5cfead219a26bЮрій Рибчинський – не просто український поет, драматург, сценарист, заслужений діяч мистецтв України, народний артист України, один із засновників сучасної української пісні, це ще й дуже значима людина-епоха в історії України, яка вплинула своєю творчістю на її державотворення.

Не завжди люди знають, коли співають, але саме він, Юрій Рибчинський, автор текстів до пісень багатьох композиторів. Загалом на пісні покладено понад півтори сотні його віршів. Пісні Рибчинського в різні часи виконували і виконують найвідоміші співаки України і світу. На ювілей композитора Тамара Гвердцителі, наприклад, присвятила йому свій сольний концерт(у Києві) «Віват, король!».

Юрія Рибчинського по праву називають одним з основоположників української естрадної пісні. Він автор лібрето «Пізня середа», «Товариш Любов», «Брехуха», рок-опери «Біла ворона. Жанна д’Арк», опери «Біла ґвардія». У 2007 відбулася прем’єра рок-опери «Парфумер», лібрето до якої написав саме Юрій Рибчинський.

Своєю творчістю він підносить на найвищий рівень у суспільстві Українське Слово, Українську Пісню, змушуючи і тих, хто російськомовний, співати таки українською мовою.

Юрій Рибчинський живе, як пише і пише, як живе, думає і діє. І це я достеменно знаю, адже знайомий з цією видатною Людиною не один рік. Він – надзвичайний оптиміст, життєлюб і Справжній Українець, при цьому ще й друг азербайджанського народу.

Вітаючи Юрія Євгеновича Рибчинського з днем народження, хочеться побажати йому довголіття при здоров’ї і в творчості, в оточенні найрідніших людей, які дарують любов і радість, спокій і добро. Хай береже тебе Бог, дорогий друже, Мати Божа веде, а Святий Микола помагає в усіх справах. Хай щастить!

З повагою Почесний консул Азербайджанської Республіки в м. Харків
Афган Салманов