Павло ГОЛОДНІКОВ: «Сьогодні Карабаський регіон і Азербайджан в цілому – це надзвичайно швидкі темпи будівництва і перетворень»

790AD55C-417A-40BA-8AEB-C16E3BF4A69AДнями у складі української делегації, яка відвідала Азербайджанську Республіку, був і Зміївський міський голова Павло Голодніков. Зв’язок міста Зміїв і Азербайджану прямий через тисячі кілометрів, адже саме у Змієві народився і тут похований Національний герой Азербайджану, який рятував людей під час окупації Вірменією Нагорного Карабаху і семи прилеглих районів, Руслан Половинка. Тож Павло Вікторович представляв батьків Героя, усю велику Зміївську територіальну громаду.

Після повернення Павло Голодніков зателефонував Почесному консулу Азербайджанської Республіки в м. Харків Афгану Салманову, щоб подякувати за організацію цієї поїдки. Не проминула нагоди і собі поспілкуватися з мером міста Зміїв та почути особисто від нього розповідь про Азербайджан сьогодні.

Павло ГОЛОДНІКОВ:
– Найперше, що вражає, то це неймовірно дружнє ставлення після того, як ти кажеш, що з України, причому на всіх рівнях і всюди, куди б ми не заходили. Друге – це неймовірно швидкі темпи будівництва і перетворень. Баку настільки вражає красою і продуманістю в усьому, що відразу хочеш перейняти досвід. Маю на увазі оті пресловуті «хрущовки», що дісталися нам усім ще з Радянського Союзу і вже давно виробили весь свій ресурс. Тут їх просто зносять, а на цьому місці будують нові сучасні енергозберігальні будинки. А доки їх зводять, людям держава безкоштовно надає тимчасове житло. Це справді тимчасово, бо йдеться всього про кілька місяців. І все це передбачено спеціальною державною програмою. Ми побували в Центрі загальнонаціонального Лідера азербайджанського народу Гейдара Алієва. Я щасливий, що зміг віддати шану одному з наймудріших політиків ХХ століття, Людині, завдячуючи якій, Азербайджан сьогодні – потужна держава, яка має свій голос у світі. Саме там я почув слова Гейдара Алієва, які закарбувалися в пам’яті і актуальні поза простором і часом. Цитую російською (як там і почув, не перекладаю, щоб не помилитися). Гейдар Алієв: «Многое решают предводители народа, армии, нации, военачальники. Нашему народу следует знать, что мы должны защищать себя самостоятельно, проявить силу и героизм». Тільки побувавши тут, я зрозумів яке є неймовірно потужне джерело, що дало Азербайджанській армії і всьому азербайджанському народу під керівництвом Верховного Головнокомандувача і Президента Азербайджанської Республіки Ільхама Алієва витримку, мужність і водночас рішучість, силу волі і героїзм, щоб у ході 44-денної Вітчизняної війни 2020 року повернути Азербайджану територіальну цілісність. Я схиляю голову перед мудрістю цього великого політика, мудреця і батька – Гейдара Алієва.E1A77EF0-637A-4D63-B974-D5450A83D6CA– Павле Вікторовичу, Ви побували в Карабаському регіоні. Що Ви там побачили?

– Дуже швидкі темпи будівництва, звичайно ж, відповідно до процесу розмінування, який триває практично цілодобово, хоча, як відомо, карт мінних полів Вірменія так і не надала, чим порушила міжнародні угоди, але це не впливає на просування до головної мети азербайджанців у Карабаху. 18ACF342-BE94-47F2-AB7F-E12A160BB932– А в чому ця головна мета?

– Вона дуже проста – щоб Карабаський регіон, як і весь Азербайджан, був заможним, квітучим, комфортним для проживання всім громадянам, незалежно від національності, тобто інтеграція в лоно країни, причому дуже швидко. А для цього саме тут уже (!) збудовано перший міжнародний аеропорт, ще два будується, так само як швидкими темпами прокладається залізниця, автомобільні дороги, зводяться житлові будинки. І це при тому, що ситуація не завжди безпечна і спокійна, не тільки через розмінування. Ми якраз у той день і не змогли побувати в Шуші, культурній столиці Азербайджану, побачити славнозвісну квітку хари бюльбюль, бо з території Вірменії була загроза нашій безпеці. Проте у мене була зустріч з керівництвом міста Губа, де вже зведено Олімпійське містечко, яке ось днями відкрили. Була надзвичайно корисна зустріч для мене особисто, як мера міста Зміїв, бо це, скоріше за все, був обмін досвідом колег, а не екскурсія. Я вражений від щирості, від бажання поділитися всім, що люди знають, уміють і роблять. І за це окрема подяка голові Державного комітету по роботі з діаспорою Хуаду Мурадову, з яким ми особисто зустрічалися, бо цю поїздку в Губу окремо для мене організував він. Унікальна людина! Я щиросердно дякую. 24E11457-E1C3-45FF-B6DB-9B87F42F0DBFСаме комітет організував мені і зустріч на телеканалі, журналіст якого розповів про подвиг Національного героя Азербайджану, українця, нашого зміївського Руслана Половинки, який рятував азербайджанців. Так, через 22 роки по тому, батьки Героя дізналися (а він похоронений в Україні, у нас у Змієві), що син має таке звання, що його шанують і пам’ятають у Азербайджані, за який їх син віддав життя. На жаль, батьки через вік і стан здоров’я не змогли полетіти, щоб своїми очима побачити Азербайджанську Республіку сьогодні.

– Що ще Вас вразило, Павле Вікторовичу?

– У нас була зустріч з керівником Робочої групи по міжпарламентських зв’язках Азербайджан-Україна Міллі Меджлісу Азербайджанської Республіки, професором, доктором економічних наук Руфатом Гулієвим. Це дуже важлива і знакова зустріч для мене, як для мера міста, бо ми змогли поспілкуватися на актуальні теми сьогодення і це дуже значимо. Наприкінці хотів би висловити слова вдячності Почесному консулу Азербайджанської Республіки в м. Харків Афгану Салманову за організацію настільки важливої поїздки, причому не стільки для мене індивідуально, як для всієї Зміївської територіальної громади. І я впевнений, що вона стане поштовхом для співпраці на регіональному рівні з Азербайджанською Республікою.6967F7A4-9B7F-4D06-804C-8A8A7CD59041– Дякую за Вашу щирість, Павле Вікторовичу. Сподіваюсь, що Ви збагатилися досвідом і це допоможе у Вашій роботі і розвитку Зміївської територіальної громади.

Інтерв’ю провела Людмила Говійна