Нова реальність Азербайджану. З нагоди Дня перемоги у ІІ Карабаській війні.

Автор: Сергій Тупик

Перемога у 44-денній Вітчизняній війні (ІІ Карабаській війні) стала важливим історичним етапом становлення Нового Азербайджану – сучасної високорозвиненої держави, яка перебуває сьогодні в авангарді світового розвитку, активного учасника глобальних світових процесів. Майже 30 років самовідданого протистояння, смертей, страждань, вигнання з рідних земель та життя на чужині були нарешті позаду. Територіальну цілісність було відновлено, знехтувану національну гордість і честь повернуто, дорогу до світлого майбутнього та благополуччя відкрито.

Ця війна визначається саме як «вітчизняна війна», оскільки це була боротьба всього народу за неправомірно захоплену свою землю, свою батьківщину. Історія свідчить, що перемоги у подібних війнах мають епохальний сенс, оскільки вони дають усім громадянам зрозуміти свою силу, принципово усвідомити здатність постояти за себе, повертають почуття гідності та поваги. Звільнення власних історичних земель від окупації об’єднує народ у єдине ціле, що у свою чергу сприятливо позначається на його подальшому розвитку, забезпечуючи важливу, прозору та зрозумілу місцевим та міжнародним співтовариствам історичну перспективу та горизонт подальшого соціально-економічного розвитку.

Подібну війну нині веде Україна, народ якої відчуває у ці важкі та доленосні дні дружню підтримку азербайджанців. Приклад перемоги Азербайджану у ІІ Карабаській війні несе українцям віру в принципову можливість здолати найпідступнішого, найсильнішого і найжорстокішого ворога, для якого громадяни є бездушним витратним матеріалом, природні ресурси – розмінною монетою, а тероризм – предметом експорту. У розпал війни, коли перемога не є очевидною, а ворог сильний, у хвилини розпачу та справедливого гніву іноді починає здаватися, що зло карається лише у казках та романтичних літературних творах. І тут від безсилля та зневіри у майбутні райдужні перспективи рятують ті, хто перебуває на лінії протистояння.

Бойова майстерність, мужність і самовідданість доблесних азербайджанських солдатів і офіцерів зіграли ключову роль у перемозі, повернувши народу віру у благополучне завтра. Так само як і українські воїни повернули своєму народові впевненість у своїй здатності чинити опір і перемагати. Багато хто з них заплатив за це своїм здоров’ям та життям. Їхні світлі імена назавжди залишаться в пам’яті нащадків. Слава батькам, вчителям та наставникам, які виховали таких воїнів!

У своєму зверненні до народу з нагоди звільнення від окупації Лачинського району Президент Азербайджанської республіки Ільхам Алієв сказав: «У нашому регіоні виникла нова реальність. Цю реальність ми створили. Цю реальність створив Азербайджан». У цих словах – утвердження можливості ведення такої політики, що відповідає бажанням народу. Також ця нова реальність полягає в тому, що на звільнених територіях відродилося життя у всій своїй красі та силі. А це дуже непросто. Зокрема, території звільнених земель було заміновано, вірменська сторона відмовлялася надати карти замінованих територій. Щоб жах та розруха, залишена вірменськими окупантами, змінилася на нову реальність, було забезпечено колосальні темпи будівництва. За дивно короткий період виростали затишні житлові масиви, тисячі кілометрів доріг, успішно працюючі підприємства та об’єкти інфраструктури. Школи, лікарні, вода, газ, комунікації – все це робить реальністю відродження на звільнених землях нового життя у вимірах благополуччя та процвітання. Дорога Перемоги Фізулі-Шуша, побудовані за останнім інженерним словом вокзали, станції, аеропорти, тунелі в горах, втілені в життя «розумні» моделі сіл – все це і є та нова реальність, про яку говорив Ільхам Алієв і в яку вірив азербайджанський народ навіть у найдраматичніші періоди війни.

  Покалічені землі Азербайджану після тридцятирічного перебування під чоботом вірменського окупанта внаслідок грандіозних темпів відродження за напрочуд короткий період ожили, відродилися і набули впевнених ознак щастя, удачі та добробуту. Головним маркером успішної політики на звільнених від окупації землях було започаткування найважливішого процесу масового повернення людей – переселенців та біженців, які впевнено вирішили пов’язати з цими землями свою подальшу долю.

Свято Перемоги у ІІ Карабаській війні є тріумфом сучасного державного будівництва, заснованого на грамотній стратегії, продуманій тактиці, глибокому осмисленні сутності процесів, що відбуваються всередині країни та за її межами.

Українці поділяють радість азербайджанського народу. Ми вітаємо азербайджанців зі святом! Віримо у нашу співпрацю, дружбу та взаєморозуміння!