МЗС Азербайджану поширило інформацію щодо рішення Міжнародного суду 

Азербайджанська Республіка прийняла до відома рішення Міжнародного суду у справі Вірменія проти Азербайджану про тимчасові заходи у зв’язку із застосуванням Міжнародної конвенції про відміну всіх форм расової дискримінації (CERD) від 17 листопада 2023 року.

 Про це повідомили у Міністерстві закордонних справ Азербайджанської Республіки.

 “Ми вітаємо рішення суду, яке ще раз підтверджує суверенітет і територіальну цілісність Азербайджану та відхиляє вимогу Вірменії, що ставить під сумнів давно прийнятий і визнаний на міжнародному рівні суверенітет Азербайджану над Карабахом. Також важливо, що суд відхилив необґрунтовану і безглузду умову про виведення з Карабаського регіону особового складу всіх військових та правоохоронних органів Азербайджану.

 Зазначені судом заходи мають на увазі вже заявлену політику уряду Азербайджану щодо вірменських мешканців Карабаху. Це включає нашу відданість забезпеченню безпеки та захисту всіх мешканців, незалежно від їхнього національного чи етнічного походження. Азербайджан ніколи не виселяв вірменських жителів із Карабаху, і, незважаючи на заклики Азербайджану не залишати регіон, їх рішенням було переїхати до Вірменії та інших країн. Азербайджан відповідно до своєї Конституції та відповідними міжнародними зобов’язаннями прагне захищати права вірменських жителів Карабаху нарівні з іншими громадянами Азербайджану.

Той факт, що суд не вказав вжити будь-яких заходів у зв’язку з вимогою Вірменії полегшити візит місій ООН до Карабаського регіону та співробітництво з Міжнародним комітетом Червоного Хреста (МКЧХ), є визнанням відкритості та співробітництва Азербайджану в цій галузі. Це, по суті, робить усі звинувачення проти нашої країни необґрунтованими.

Азербайджан охороняє приватну власність, пам’ятники культури, артефакти, а також реєстраційні документи відповідно до національного законодавства та міжнародних зобов’язань. Таким чином, те, що суд не згадав ці теми, водночас є підтвердженням заходів, вжитих Азербайджаном.

Суд також не задовольнив запит Вірменії щодо слідчих дій Азербайджану щодо осіб, пов’язаних із незаконним сепаратистським режимом, які затримані Азербайджаном відповідно до застосовних статей Кримінального кодексу АР за звинуваченням у військовій агресії, підбурюванні до сепаратизму, терористичних актах тощо. Азербайджан чекає, що Вірменія та всі інші сторони припинять втручання у законні слідчі дії.

 Азербайджан серйозно ставиться до своїх зобов’язань щодо CERD. Ми віддані захисту цих зобов’язань та прав усіх людей у рамках міжнародного права та зосереджені на побудові мирного та процвітаючого регіону”, – наголошується в повідомленні.