Міжнародна україно-азербайджанська регіональна конференція в режимі онлайн «Карабах після окупації. Інвестиційний потенціал Карабаху» (Харків – Київ – Баку) проведена Почесним консульством Азербайджанської Республіки в м. Харків

A7206EBD-4A7C-4FF1-BC2B-160C32C80AFAЗа ініціативи й організації Почесного консула Азербайджанської Республіки в м. Харків Афгана Салманова 5 листопада проведена Міжнародна україно-азербайджанська регіональна конференція в режимі онлайн «Карабах після окупації. Інвестиційний потенціал Карабаху» (Харків – Київ – Баку), в якій взяли участь співголова групи з міжпарламентських зв’язків з Азербайджанською Республікою Верховної Ради України, представники влади, місцевого самоврядування, бізнесу.

Рік тому Азербайджанська армія під керівництвом мудрого і далекоглядного Верховного Головнокомандувача і Президента Азербайджанської Республіки Ільхама Алієва здобула Перемогу у 44-денній Вітчизняній війні 2020 року і звільнила з-під майже 30-річного гніту вірменської окупації азербайджанські землі Нагірного Карабаху та прилеглих районів. Зараз надзвичайно швидкими темпами відбувається відновлення сплюндрованих земель. У Азербайджані розроблена і затверджена Державна соціально-економічна концепція відновлення звільнених територій. Президент Азербайджанської Республіки Ільхам Алієв звернувся до світової спільноти з пропозицією спільного відродження Карабаху. У зв’язку з цим, у жовтні нинішнього року в Баку відбулася унікальна виставка Rebuild Karabakh, на якій були представлені національні павільйони Туреччини, Німеччини, Грузії, Ізраїлю,Угорщини, а також павільйони підприємств з 17 країн світу, в тому числі й України (виставки підприємств Консульського округу, а це Харківська, Дніпропетровська, Запорізька, Полтавська, Сумська, Чернігівська області були представлені на чолі з помічником Почесного консула Азербайджанської Республіки в м. Харків В‘ячеслава Корнієнка). 6A07AE66-16CB-4698-AD19-F6FE160DCCE2Метою нинішньої Міжнародної україно-азербайджанської регіональної відеоконференції «Карабах після окупації. Інвестиційний потенціал Карабаху» стало ознайомити учасників конференції з України з інвестиційним потенціалом Карабаського регіону. Після представлених детальних відеоматеріалів з Баку в Харків звернулися і пояснили процес відновлення Карабаху і прилеглих територій, умови інвестиційного потенціалу: заступник Міністра економіки Азербайджанської Республіки Ніязи Сафаров, відомий економіст, депутат Міллі Меджлісу, керівник Робочої групи міжпарламентських зв’язків Азербайджан-Україна, доктор економічних наук, завідуючий кафедрою Азербайджанського Технічного Університету, професор Київського національного університету ім. Тараса Шевченка Руфат Гулієв. Про нову політичну ситуацію в регіоні, рівень безпечності життя розповів політолог Тофік Аббасов. Актуальну тему потенціалу в аграрній сфері пояснили заступник директора Центру аграрних досліджень при Міністерстві сільського господарства Азербайджанської Республіки Наміг Шалбузов і заступник Центру аграрних інновацій Анар Джафаров. 5C1BE257-CDB6-4C1D-91F1-0D40FE8FDD6AЗ Києва учасників конференції привітав народний депутат України, співголова групи з міжпарламентських зв’язків з Азербайджанською Республікою Володимир Крейденко і висловив сподівання, що практичне завдання учасники Міжнародної україно-азербайджанської регіональної відеоконференції «Карабах після окупації. Інвестиційний потенціал Карабаху» виконають. Принагідно Володимир Вікторович поздоровив азербайджанський народ з прийдешнім великим Днем Перемоги у Вітчизняній війні 2020 року.

У чому ж практичне завдання даної відеоконференції? А воно у тому, щоб за висловом заступника т.в.о. голови Харківської обласної державної адміністрації Михайла Черняка, «знайти ті точки спільної взаємовигідної співпраці, які виведуть на якісно новий рівень україно-азербайджанських відносин у сфері економіки». Цю ж думку продовжив і деталізував радник голови Харківської обласної ради Марк Беккер та перший заступник Харківського міського голови Олександр Новак.

Про стратегічні напрямки співпраці говорив ректор Українського національного університету залізничного транспорту Сергій Панченко, базуючись на досвіді співпраці вишу, який він очолює, з Азербайджанською Республікою по підготовці фахівців.

Участь у Міжнародній україно-азербайджанській регіональній відеоконференції «Карабах після окупації. Інвестиційний потенціал Карабаху» взяли керівники відомих потужних підприємств (різних форм власності) з областей Консульського округу, зокрема: АТ «Українські енергетичні машини», ТОВ «Концерн «Сафарі», ТОВ «Керамейя», ТОВ «ПО «Юнайтед Продакшенс», Державне підприємство «Завод ім. В. О. Малишева», Державне науково-виробниче підприємство «Об’єднання Комунар», ТОВ «Богодухівський молзавод» і інші.

Окремою великою групою на чолі з заступником Харківської обласної ради Валерією Мураєвою у відеоконференції взяли активну участь і висловили своє бачення україно-азербайджанської співпраці депутати Харківської обласної ради, які працюють у постійних депутатських комісіях сфери економіки: Тетяна Столяренко, Людмила Гасан, Андрій Стронов, Олександр Попов, Богдан Рисований, Євген Водовозов.

Крім цього, до відеоконференції долучилися керівники і представники департаментів Харківської обласної державної адміністрації.
Депутати Харківської міської ради також взяли участь у відеоконференції своїм великим колом представництва.

У підсумковій частині Міжнародної україно-азербайджанського регіональної відеоконференції «Карабах після окупації. Інвестиційний потенціал Карабаху» взяли учать Надзвичайний і Повноважний Посол Азербайджанської Республіки в Україні пані Ельміра Ахундова, Почесний консул Республіки Туреччина в м. Харків пан Володимир Білий. 926E0A73-F303-4B69-9233-8D76134696FFЗавершуючи відеоконференцію, Почесний консул Азербайджанської Республіки в м. Харків Афган Салманов поінформував присутніх, що наступним кроком по поглибленню україно-азербайджанських відносин у сфері економіки стане безпосереднє відвідання Азербайджанської Республіки уже в грудні нинішнього року, а склад української делегації зараз формується.

Після цього Афган Салманов поздоровив усіх учасників відеоконференції, з обох боків, з прийдешнім Днем Перемоги азербайджанського народу у Вітчизняній війні 2020 року і висловив надію, що Україна також обов’язково святкуватиме свою перемогу і поверне власні землі, як їх повернула Азербайджанська Республіка. «Справедливість буде відновлена. Я, як громадянин України, в це вірю, я це знаю, бо перед нами живий приклад мого рідного Азербайджану. Дякуючи мудрості і далекоглядності Верховного Головнокомандувача і Президента Азербайджанської Республіки Ільхама Алієва, територіальна цілісність країни відновлена. Це найбільша Перемога ХХІ століття!», – такими словами під оплески присутніх завершив Міжнародну україно-азербайджанську регіональну конференцію в режимі онлайн «Карабах після окупації. Інвестиційний потенціал Карабаху» (Харків – Київ – Баку) Почесний консул Азербайджанської Республіки в м. Харків Афган Салманов.