Машина, що передана Азербайджаном, прискорить роботи з розмінування в Україні

Процес масового розмінування в Україні через суворі погодні умови тимчасово призупинено і буде відновлено ближче до весни. Ключову роль у цьому відіграє спеціальна машина розмінування, подарована Азербайджаном.

Про це східноєвропейському бюро Report.az сказав інструктор Держслужби України.

За його словами, вона призначена для розчищення територій від різного типу мін. На даний момент машина знаходиться в Полтавській області, проте буде застосовуватись у різних областях країни.

В.о. начальника Держслужби України з надзвичайних ситуацій у Полтавській області Дмитро Безкостий повідомив, що азербайджанські фахівці навчили українців експлуатації машини, і незабаром співробітники держслужби розпочнуть розмінування на відповідних територіях.

“У листопаді-грудні минулого року ми отримали від Азербайджану механізовану машину розмінування. Це важлива допомога нашим саперам, насамперед, для підвищення безпеки їхньої роботи. Крім того, вона допоможе прискорити роботи з розмінування”, – сказав він.

Український чиновник також висловив подяку та надію на подальшу співпрацю з Азербайджаном.

За словами Безкостого, близько 174 тис кв. км, тобто майже 30% території України забруднено мінами, процес розмінування залежатиме від кількості таких машин та кількості людей, які вміють користуватися ними.

Він також зазначив, що більшу частину території буде розміновано вручну.

Східноєвропейське бюро Report.az підготувало фоторепортаж про передану Азербайджаном техніку.