Афган САЛМАНОВ: «Пам’ять нації – це безпека майбутнього»

B376776D-1BCF-4496-BDCF-2F31F6569FEEПочесний консул Азербайджанської Республіки в м. Харків Афган Салманов (Консульський округ: Харківська, Дніпропетровська, Запорізька, Полтавська, Сумська, Чернігівська області) зустрівся з куратором Центру досліджень руху опору Голодомору 1932-1933 років на території Сумської області, драматургом Людмилою Говійною.

У ході зустрічі обговорювалося планування заходів до Дня пам’яті жертв голодоморів в Україні, який, за Розпорядженням Президента України Віктора Ющенка, – щороку у четверту суботу листопада.

«У кожного народу є свої трагедії, але страшнішого, ніж геноцид – немає нічого, бо це загроза існуванню людського суспільства. В Україні – Голодомор 1932-1933 років, в Азербайджані – Ходжалинська трагедія, в Ізраїлі – Голокост і цей страшний перелік можна продовжувати. Тільки колективна національна пам’ять може уберегти світ від проявів геноциду. Це, як запобіжник, який працює на випередження. От чому я переконаний, що пам’ять нації – це безпека майбутнього. Тож Почесне консульство Азербайджанської Республіки в м. Харків обов’язково долучиться до пам’ятних заходів по вшануванню жертв Голодомору 1932-1933 років і героїв нації, які чинили спротив геноциду», – пояснив свою позицію Почесний консул Азербайджанської Республіки в м. Харків Афган Салманов.

Принагідно Почесний консул поздоровив Людмилу Говійну з успіхом (у жовтні нинішнього року вона серед переможців «Гранд Коронації» Міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова», який ще називають літературним Оскаром України) і побажав здоров’я, натхнення, творчого піднесення і «подолання чергової висоти досягнень».