З Днем національного відродження, Азербайджан!

bayraq-e1569841087637Сьогодні Азербайджанська Республіка відзначає День національного відродження. Зі святом! Хай живе і процвітає територіально цілісний, єдиний і прекрасний Азербайджан!

17 листопада 1988 року в Баку розпочалося зародження національно-визвольного руху Азербайджану. Багатотисячний люд зібрався на площі Леніна (зараз Свободи), щоб висловити свій протест проти політики Москви щодо подвійних стандартів, зокрема, у зв’язку з територіальними претензіями Вірменії до Азербайджану, сепаратистськими діями вірмен Нагірного Карабаху, вигнанням зі своїх земель сотень тисяч азербайджанців, які проживали у Вірменії. Народ вирішив взяти в свої руки вирішення проблем, що виникли в результаті політики, яка проводилася в Радянському Союзі і місцевою владою. Безперервна акція за участі мільйонів людей стала найбільшою акцією протесту в СРСР. Хоча в ніч з 4 на 5 грудня радянські війська розігнали загальнонаціональний мітинг, ці події – початок зародження азербайджанського національно-визвольного руху, в результаті якого Азербайджан став незалежним.

З минулого року Азербайджан святкує цю знаменну дату з особливою радістю, особливим піднесенням.

27 вересня 2020 року Азербайджанська армія під командуванням мудрого і далекоглядного Президента Азербайджанської Республіки Ільхама Алієва у відповідь на чергову провокацію Вірменії розпочала операцію зі звільнення окупованих азербайджанських земель, що отримала назву «Залізний кулак», а 44-денна війна стала Вітчизняною і переможною.

Сьогодні Азербайджан відзначає День національного відродження у статусі країни, яка відновила історичну справедливість і національну гідність. Зі святом! З Днем національного відродження!

Почесний консул Азербайджанської Республіки в м. Харків Афган Салманов