«Вишиваний. Король України» — надзвичайна подія в театральному світі України!

5D1F10BD-E83C-4EAE-AA10-606FBB9CF0C2На запрошення Почесного консула Республіки Австрія в м. Харків Почесний консул Азербайджанської Республіки в м. Харків і працівники Почесного консульства стали глядачами надзвичайної події, що відбулася в Харкові, та стала знаковою для всього театрального світу України.

На замовлення Почесного консула Австрії в м. Харків Всеволода Кожемяки на сцені Харківського національного академічного театру опери і балету ім. М. Лисенка реалізовано грандіозний проєкт – поставлено оперу «Вишиваний. Король України».

Вільгельм фон Габсбург, який після Першої світової війни став Василем Вишиваним, не тільки вдягнув вишиванку, вивчив українську мову, а й почав велику боротьбу за незалежність України, використовуючи при цьому всі свої знання, зв’язки і вміння, приєднався до руху опору проти нацистсько-німецького та радянсько-російського толітаризму. Після Другої світової війни КДБ СРСР викрав Вишиваного у Відні, кинув до в’язниці КДБ в Києві, де він і помер від катувань.

Опера «Вишиваний. Король України» поєднує тенденції світової сучасної академічної та електроакустичної музики, але будується на основі українських музичних традицій. У постановці задіяні не тільки «золоті» голоси України, це ще й неймовірно масштабні декорації – триярусна масштабна конструкція, масові сцени. Опера «Вишиваний. Король України» — більше 200 виконавців, більше трьох сотень костюмів — найдорожча постановка за всі часи незалежності української держави. Уся вистава – це неймовірне видовище, яке захоплює, вражає, змушує вслухатися і вдумуватися в кожне слово і кожен звук.

Режисер-постановник опери – генеральний директор і художній керівник Івано-Франківського драматичного театру ім. І. Франка, лауреат Національної премії України ім. Т. Г. Шевченка, надзвичайно талановитий Ростислав Держипільський; композитор – відома в Україні і за кордоном Алла Загайкевич; автор лібрето – знаний і улюблений український письменник, поет, твори якого вже перекладено двадцятьма мовами світу Сергій Жадан; диригент-постановник – заслужений діяч мистецтв України, лауреат різноманітних конкурсів, премій, диригент Харківського національного академічного театру опери і балету ім. М. Лисенка Юрій Яковенко; продюсер проєкту — голова «Центру українських ініціатив» (Відень) Олександра Саєнко; керівник проєкту (з боку театру) – заслужений діяч мистецтв України Ігор Тулузов.

Почесне консульство Азербайджанської Республіки в м. Харків висловлює глибоку вдячність пану Владиславу Кожемяці за запрошення. 5DC72E2C-18B5-477A-A097-DCA8331EC960«Приклад любові до України ми побачили не тільки на сцені, в образі Василя Вишиваного, але і в залі. Низький уклін і щиросердна вдячність Всеволоду Кожемяці, який стільки зробив, щоб опера «Вишиваний. Король України» стала реальністю. Я глибоко вражений грандіозністю, красою і висловлюю щире захоплення, вдячність усім, хто створив це вражаюче дійство», — після закінчення опери оприлюднив свою думку Почесний консул Азербайджанської Республіки в м. Харків Афган Салманов.