Вечірня зустріч за чашкою рідного азербайджанського чаю

IMG-03526c7bf924382a26387a7a832b93e7-V

Увечері 8 червня в Почесному консульстві Азербайджанської Республіки в м. Харків відбулася надзвичайно цікава, тепла зустріч за чашкою рідного азербайджанського чаю голови Центру міжнародних досліджень соціально-політичних процесів Азербайджанської Республіки Саміра Адігозаллі та помічника голови Шахіна Гасанова з представниками азербайджанської діаспори Харкова і Харківської області.

Обговорювали сьогодення в тому аспекті, яке воно є в світі, Україні, Азербайджані. Зокрема, Самір Адігозаллі розповів про останні події і загибель журналістів, які підірвалися на міні на території земель, що минулоріч у ході Вітчизняної війни були визволені Азербайджанською армією під командуванням Верховного Головнокомандувача і Президента Азербайджанської Республіки Ільхама Алієва з вірменської окупації. Він детально розповів про велику проблему – Вірменія і досі не надала карти замінованих територій, які вона була анексувала в Азербайджану, хоча мала це зробити за міжнародними правом. У зв’язку з цим, керівництво Азербайджанської Республіки уже звернулося до міжнародної спільноти. А розмінування всліпу уповільнює цей процес і призводить до непередбачуваних смертей людей і всього живого. Присутні хвилиною мовчання вшанували загиблих журналістів.

Представники азербайджанської діаспори Харківщини розповіли про те, як День Республіки було відзначено в Харкові, про реалізацію планів і перспективи на майбутнє.

Наприкінці зустрічі голова Центру міжнародних досліджень соціально-політичних процесів Азербайджанської Республіки Самір Адігозаллі вручив почесні грамоти за збереження, розвиток і пропагування азербайджанської культури голові азербайджанських жінок в м. Харків «Айнур Хатун» Кіфаят Джахаровій, народному художнику України, видатному скульптору Катібу Мамедову, голові Харківського обласного товариства азербайджансько-української дружби «Достлуг», члену Координаційної ради азербайджанців світу, віце-президенту Асоціації національно-культурних об’єднань України, доктору технічних наук, професору Харківського національного університету радіоелектроніки Мураду Омарову, голові ГО «Харківська регіональна організація «Конгрес азербайджанців України» Гурбану Аббасову.