Унікальний україно-азербайджанський концерт пам‘яті Нізамі Гянджеві відбувся у Харкові

 7D02FB59-C80E-42AA-A4EF-6F705DB74AE4«Сьогодні українці почули як звучить Нізамі!», — сказав після концерту ініціатор і меценат його проведення Почесний консул Азербайджанської Республіки в м. Харків Афган Салманов.

В Органному залі Харківської обласної філармонії відбувся унікальний святковий концерт симфонічної музики пам’яті Нізамі Гянджеві, з нагоди 880-річчя з Дня його народження. Проведення такого заходу також було в рамках Року Нізамі, що його оголошено Президентом Азербайджанської Республіки Ільхамом Алієвим. 52E1A803-EB44-4A07-860F-9A98A7BBC3ABІніціатором проведення і меценатом цього україно-азербайджанського концерту став Почесний консул Азербайджанської Республіки в м. Харків Афган Салманов, який запросив з Азербайджану відомих артистів, щоб харків’яни змогли почути як звучить поезія Великого Нізамі, в яку музику вона перетворилася.

Унікальність полягала в тому, що Академічним симфонічним оркестром Харківської обласної філармонії диригував відомий азербайджанський диригент, народний артист Азербайджанської Республіки, професор, викладач Бакинської Музичної Академії Ялчин Адігезалов. Це не перший досвід такої співпраці і саме з цим оркестром, але вперше у програмі – музичні твори, в основі яких поезія Великого Нізамі. ADEA427D-CA70-473A-A14E-1072A2DA5B81Оскільки в залі більшість була українців, тож спеціально для того, щоб вони в оригіналі відчули велич Слова Нізамі, яка звучить азербайджанською, прилетіли з Ялчином Адігезаловим відомі азербайджанські солісти Міралам Міраламов і Тогрул Ассадулаєв.

В програмі концерту прозвучали твори відомих композиторів, які створили музичні твори, поклавши на музику поеми Нізамі Гянджеві. 71588893-168D-40F0-B045-B9B4CCC90C0FЧому ж так важливо було, щоб після відкриття Пам’ ятника відбувся такий концерт? Про це розповів сам ініціаторі меценат Почесний консул Азербайджанської Республіки м. Харків Афган Салманов.

«Я дуже хотів, щоб українці відчули творчість Великого Нізамі, який сам себе називав «чарівником слів» і «дзеркалом невидимого». В його поемах — драматизм, дія, аналіз подій, глибока мудрість і джерело знань, а ще містяться унікальні дані, які дійшли до наших днів, і перетворилися на історичні свідчення, зокрема, про музику і музичну культуру ХІІ ст. Героїко-романтична поезія Нізамі протягом століть впливала і надихала не тільки молодих поетів, письменників, драматургів, художників, а й композиторів Сходу. У нас зараз є унікальна можливість чути (!) цю музику, пісні. І нам це вдалося! Сьогодні українці почули як звучить Слово Великого Нізамі», — сказав Афган Салманов. 29D218B8-3217-48BF-8E44-AB03233CBD7EНа концерті були присутні і високоповажні гості з Азербайджану та Надзвичайний і Повноважний Посол Азербайджанської Республіки в Україні, керівництво міста Харкова, високоповажні гості з усього Консульського округу (Харківська, Дніпропетровська, Запорізька, Полтавська, Сумська, Чернігівська області), які брали участь у церемонії відкриття Пам’ятника Нізамі Гянджеві в Харкові, викладачі вишів, представники студентства, азербайджанської діаспори Харківщини.1443211C-5232-4BE7-9EAA-2DABD9401326