У Харкові відкрили пам‘ятник Великому Нізамі!

F5BBC317-F31F-44C9-8B05-105325F5C801У Харкові в Сквері україно-азербайджанської дружби в рамках Року Нізамі Гянджеві, що був проголошений Президентом Азербайджанської Республіки Ільхамом Алієвим, відбулося відкриття Пам’ятника Великому Нізамі.

Автор – відомий скульптор сучасності, народний художник України, Почесний громадянин міста Харкова, чиї роботи стали візитівкою багатьох міст світу, — азербайджанець, харків’янин Катіб Мамедов.

Меценат встановлення Пам’ятника Великому Нізамі і облаштування Скверу україно-азербайджанської дружби – Почесне консульство Азербайджанської Республіки в м. Харків, зокрема Почесний консул Афган Салманов. 2168A278-471D-4CFE-A261-4F5FD7C7056FЗа задумом автора, класик азербайджанської поезії, філософ, мислитель середньовіччя Сходу Нізамі Гянджеві має бути в процесі мислення. І Катібу Мамедову вдалося показати цей процес концентрації думок геніальної людини!

Коли Секретар Харківської міської ради Ігор Терехов, Надзвичайний і Повноважний Посол Азербайджанської Республіки в Україні Ельміра Ахундова, автор Катіб Мамедов і Почесний консул Афган Салманов перерізали стрічку і впало  простирадло, то зірвався шквал оплесків — аплодували кількасот людей, які зібралися на церемонію відкриття Пам’ятника Нізамі Гянджеві.2B3579FF-89DF-41BD-AF9F-DAFB6B26B0B7Були вражені масштабом і розчулилися високоповажні гості з Азербайджану — голова Робочої групи міжпарламентських зв’язків Азербайджан-Україна Міллі Меджлісу Азербайджанської Республіки, доктор економічних наук, професор Руфат Гулієв, перший заступник Міністра культури Азербайджанської Республіки, директор Міжнародного культурного центру Нізамі Ельнур Алієв, начальник відділу аудіовізуальних та інтерактивних медіа Міністерства культури Азербайджанської Республіки Руфат Гасанов. І це прозвучало у їх виступах.95FF0B46-ABCD-4711-BA14-513FC02ADCCE«Сьогодні в Харкові — знакова подія. Ми відкриваємо перший в Україні такий масштабний пам’ятник мислителю і поету Нізамі Гянджеві. Тут зібралися харків’яни, гості з Азербайджану, і це вкотре доводить, що україно-азербайджанська дружба міцніє, що Харків — багатонаціональне місто, де підтримують один одного і разом працюють заради кращого спільного майбутнього. Дякую всім, хто брав участь у створенні монумента, благоустрої цього скверу», — сказав секретар Харківської міської ради Ігор Терехов, звертаючись до присутніх. 7B51B01F-7259-41D0-BB9E-8DFA535BF075Реалізація такого масштабного проєкту була б неможливою, якби не особиста участь мецената – Почесного консула Азербайджанської Республіки в м. Харків Афгана Салманова в усьому процесі, починаючи з вибору місця (сквер знаходиться на площі Фейєрбаха, між Українським державним університетом залізничного транспорту і Харківським національним аграрним університетом імені В. В. Докучаєва), облаштування скверу до монтажу пам’ятника. A418BBED-8564-4F82-BC3C-F86D0CFD2818«Я радію! Через те, що відтепер не тільки студенти, а й усі жителі мікрорайону зможуть не просто відпочити, а прийти сюди, сісти — і подумати, структурувати свої думки, сконцентруватися на чомусь дуже важливому. У наш швидкоплинний час, у надзвичайно прискореному русі, у шаленому вирі інформації просто необхідно мати таке місце, де можна зупинитися і зосередитися саме на собі, на своїх думках. Це – місце інтелектуальної сили. І ми його створили», — сказав Почесний консул Азербайджанської Республіки в м. Харків Афган Салманов в інтерв’ю ЗМІ після відкриття Пам’ятника Великому Нізамі.