Сумщина приймала друзів з Азербайджану

4775Символічно, що саме сьогодні, у Міжнародний день друзів, відбулася зустріч голови Сумської обласної державної адміністрації Василя Хоми з головою Центру міжнародних досліджень соціально-політичних процесів Азербайджанської Республіки Саміром Адігозаллі та Почесним консулом Азербайджанської Республіки в м. Харків Афганом Салмановим.

Голова Сумської обласної державної адміністрації Василь Хома поінформував гостей про те, що Сумська область готова до співпраці, до налагодження тісніших контактів, інвестування, адже це регіон великих можливостей для розвитку бізнесових зв’язків не тільки в аграрному, промисловому, науковому секторах, але й у сфері культури.

4772

«На Сумщині активна азербайджанська спільнота, є успішні бізнесмени й політики. Хотілось би налагодити тіснішу співпрацю з Азербайджаном, у тому числі й на основі побратимських стосунків між Сумською областю та одним із ваших регіонів», – акцентував Василь Хома.

Голова Центру міжнародних досліджень соціально-політичних процесів Азербайджанської Республіки Самір Адігозаллі зазначив, що Україну та Азербайджан поєднують дружні відносини практично на всіх рівнях – від міжнародного до народної дипломатії і родинних стосунків.4776

Почесний консул Азербайджанської Республіки в м. Харків Афган Салманов (Консульський округ: Харківська, Сумська, Чернігівська, Полтавська, Дніпропетровська, Запорізька області) доповнив Саміра Адігозаллі, навівши конкретні приклади до його слів. Також Афган Салманов поінформував Василя Хому про діяльність азербайджанців на теренах Сумщини, їх активну участь у житті області.

4773

Голова Центру міжнародних досліджень соціально-політичних процесів Азербайджанської Республіки Самір Адігозаллі подякував голові Сумської обласної державної адміністрації Василю Хомі за вагомий внесок, впродовж всієї його трудової діяльності, у розвиток україно-азербайджанської дружби і вручив нагороду «Хари Бюльбюль». (Нагорода «Хари Бюльбюль» була заснована радою Міжнародного центру соціально-політичних процесів (ISBAM) з метою відзначення людей за увагу до азербайджанської культури за кордоном. «Хари Бюльбюль» – назва унікальної квітки надзвичайної краси, яка росте тільки на території Нагірного Карабаху, зокрема в культурній столиці Азербайджанської Республіки – місті Шуша. За своєю формою Хари Бюльбюль нагадує солов’я. Звідси і назва квітки, що в перекладі з азербайджанської означає «шип» і «соловей»).