Сьогодні — Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту

960885760_o

1 листопада 2005 року Генеральна асамблея ООН прийняла Резолюцію, якою і було проголошено 27 січня — Міжнародним днем пам’яті жертв Голокосту (переслідування та масове знищення нацистами євреїв під час Другої світової війни).

Саме в цей день в 1945 році війська 1-го Українського фронту ввійшли до табору смерті Аушвіц (Освенцім), що став символом злочинів нацистів проти людства. Голокост на окупованій гітлерівськими військами території СРСР був дещо іншим, ніж у Європі — на території України євреї гинули від куль.

Бабин Яр у Києві — некрополь для більше, ніж 100 000 мирних громадян та військовополонених, серед яких — більшість євреї і роми. На землях Одещини, Миколаївщини румунські дивізії гітлерівської армії знищили близько 300 000 євреїв, на території Галичини — 610 000 і т. д.

Загалом жертвами Голокосту на території України стали понад 1,5 млн осіб. Терор проти євреїв лише на окупованих українських землях призвів до того, що євреїв тут було винищено як соціокультурну й етнорелігійну спільноту. В пам’ять про це з 2012 року Україна на державному рівні вшановує жертв Голокосту.

Сьогодні ми всі схиляємо голови в жалобі перед пам’ яттю мертвих і віддаємо глибоку шану Праведникам світу, які рятували євреїв у роки Другої світової війни, ризикуючи життям своїм і своїх рідних. Приєднаймося ж до тих, хто пам’ятає і не пробачає злочинів перед людством, у хвилині мовчання.

Почесний консул Азербайджанської Республіки в м. Харків, кандидат політичних наук Афган Салманов