Розпочалося співробітництво між Сумським державним університетом і Бакинським міжнародним центром мультикультуралізму

E5F687F3-D909-4ECE-BE0E-00C8162F60B0Відбулася знакова подія – 22 вересня 2021 року представниця Бакинського міжнародного центру культуралізму, який діє в Києві, Марина Гончарук відвідала один з найкращих в Україні – Сумський державний університет і зустрілася з керівництвом вишу та майбутніми юристами. Її представляв Почесний консул Азербайджанської Республіки в м. Харків, кандидат політичних наук Афган Салманов.

Він розповів студентам про сучасні україно-азербайджанські відносини, про схожу спільну долю двох країн, про те, як підтримала Україна Азербайджан у його Вітчизняній війні, як Азербайджан допоміг Україні на початку пандемії коронавірусу, як наші країни підтримують одна одну на всіх світових майданчиках; про те як сильно була сплюндрована окупована Вірменією земля Нагірного Карабаху і прилеглих 7 районів; про відкриття днями у Харкові першого пам’ятника азербайджанському поету, філософу, мислителю середньовіччя Сходу Великому Нізамі, в рамках Року Нізамі Гянджеві, оголошеного Президентом Азербайджанської Республіки Ільхамом Алієвим. 2A1F76CE-1A3A-4063-9726-85C36522018F«В України з Азербайджаном – не просто гарні відносини між країнами, яких розділяють тисячі кілометрів. Я скажу більше – це приклад україно-азербайджанської й азербайджано-української дружби, що триває більше століття. Останнім часом вона посилюється в сфері культури та освіти. І я хочу підкреслити, що Програму навчання в вишах за межами Азербайджану запровадив ще в минулому столітті загальнонаціональний Лідер азербайджанського народу Гейдар Алієв і вона й досі діє», – сказав на завершення, виступаючи перед студентами, Афган Салманов.

655F76D1-67E1-4253-BCC3-89E2E736DF40Пані Марина Гончарук поінформувала допитливу аудиторію про те, що Міжнародний Бакинський центр мультикультуралізму – державний і створений Указом Президента Азербайджанської Республіки Ільхамом Алієвим для того, щоб в умовах національних конфліктів ХХІ століття розповісти світу, як століттями в Азербайджані мирно живуть і розвиваються різні народи та віри, що це практичний довготривалий приклад мирного співіснування, аналогів якому дуже важно знайти на всіх континентах планети.
5B0F892A-A5E2-4803-AF91-B91AE9825B3BПредставниця Бакинського міжнародного центру мультикультуралізму детально пояснила студентам про літню і зимову школи Центру, про різні проєкти, що запроваджені Центром для іноземних студентів з метою вивчення азербайджанського мультикультуралізму. 1113AA24-B9AA-44F7-9B1E-791D0CBEEEF6«Зауважу, що освітні програми в Україні й Азербайджанській Республіці схожі, тож нашим студентам, хоч азербайджанцям в Україні, хоч українцям в Азербайджані – не має складнощів навчатися», – наголосила Марина Гончарук.

Як приклад толерантності і дружби в Азербайджані ораторка розповіла про збережені християнські храми, синагоги, якими, до речі, опікується держава, про албано-грузинську християнську общину, про гірських євреїв, де зберігається і розвивається за державної підтримки спосіб життя, віра, мова, культура. 9710FE56-A01B-43EF-9348-80B9437F7367Анатолій Гончаренко, доцент кафедри історії Сумського державного університету, який був за модератора зустрічі, запропонував долучатися до проєктів Бакинського міжнародного центру культуралізму не тільки студентам, а й викладачам.