Почесне консульство Азербайджанської Республіки в м. Харків вітає з Днем соборності України!

5c46ba99d66f7249986122

22 січня у 1919 році було проголошено Акт Злуки Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки. Цій історичній події передувала інша, що відбулася 22 січня 2018 року, — прийняття IV Універсалу Центральної Ради, яким проголошувалася повна незалежність Української Народної Республіки.

22 січня 1919 року у Києві, на Софійській площі, надзвичайно урочисто відбулося проголошення Акта злуки УНР та ЗУНР в ЄДИНУ НЕЗАЛЕЖНУ ДЕРЖАВУ. День соборності України – свято, що символізує єдність не тільки українських земель, а найперше – українського народу. Це знакове свято країни, адже 22 січня відзначається: День соборності і перше проголошення незалежності України, створення держави.

Унікальна традиція Дня соборності — утворення «живого ланцюга» єднання. Вперше акція відбулася 22 січня 1990 року. Тоді понад мільйон людей, узявшись за руки, утворили безперервний ланцюг від Києва до Львова, що стало символом єдності. З того часу «живі ланцюги» створювалися щороку, символізуючи єдність українського народу. На сьогодні, в реаліях 2021 року, коли панує пандемія коронавірусу й існують карантинні обмеження, зробити подібне неможливо, але можна реалізувати віртуально, до чого і долучається Почесне консульство Азербайджанської Республіки в м. Харків.

1280px-Універсал_Злуки

Шановні друзі! День соборності України – свято спраглої душі українського народу до волі, щастя, миру, добра, злагоди, благополуччя. Це свято надії, віри і водночас любові один до одного, бо саме в цей день ми розкриваємо свою долоню і в неї лягає долоня іншої людини. Ми відчуваємо тепло одне одного – і це прекрасно, бо це – щастя, гармонія, радість. І ми, азербайджанці, які проживають в Україні, також, хоч і віртуально, але берімося за руки, щоб відчути одне одного, допомогти, підставити плече, розділити велику радість народу від усвідомленого єднання.

Зі святом, друзі! Миру, добра, єднання усім нам. Хай будуть здорові усі ваші рідні. Бережіть одне одного і відчувайте тепло своїх долонь і добро сердець.

Почесний консул Азербайджанської Республіки в м. Харків, кандидат політичних наук Афган Салманов