Книга про Карабаську війну вийшла у світ українською мовою

IMG_20210218_152932_369«Байракдар. Карабаська трагедія». Таку назву має книга, що українською мовою вийшла у світ за ініціативи Посольства Азербайджанської Республіки в Україні і за підтримки Почесного консульства Азербайджанської Республіки в м. Харків.

Презентація книги відбулася днями в Будинку актора в Києві. В заході взяли участь: посли, дипломати різних країн (представництва яких є в столиці України), представники офісу Президента й Верховної Ради України, відомі письменники, громадські діячі, керівники азербайджанської діаспори, студенти, представники українських і азербайджанських ЗМІ.

IMG_20210218_153757_486
Книга присвячена свідкам Карабаської війни, долям людей, що були скалічені війною.

Надзвичайний і Повноважний Посол Азербайджанської Республіки в Україні пані Ельміра Ахундова, презентуючи книгу, розповіла, що це – збірник творів відомих і молодих азербайджанських письменників, де в кожному – біль Карабаху, образи, знущання, звірства, що були скоєні агресорами, тяжкий сум за батьківщиною і нарешті – світло, що таїться в Перемозі над окупантами, у звільненні рідної землі.

IMG_20210218_153804_468Відповідальний секретар Національної спілки письменників України, відомий український прозаїк, заслужений діяч мистецтв Микола Гриценко, який виступив на презентації «Байракдар. Карабаська трагедія», охарактеризував вихід у світ цієї книги українською мовою як «значний внесок у розповсюдження правди про Карабаську війну в українському суспільстві».

IMG_20210218_153800_477Крім цього, пан Гриценко високо оцінив величезну роботу Посольства Азербайджанської Республіки в Україні в зростанні кількості книг азербайджанських письменників, які друкуються українською мовою. Він також відзначив, що саме книги, мистецтво, культура – найважливіше об’єднуюче начало для всіх народів світу.

IMG_20210218_153801_976У цьому контексті неможливо не згадати слова загальнонаціонального Лідера азербайджанського народу Гейдара Алієва, який свого часу сказав: «Багато особливостей виокремлюють один народ серед інших, приносять йому визнання і повагу. Найцінніша, найзначиміша з них – культура».