Впевнена перемога Ільхама Алієва: його лідерство триває, надихаючи на прогрес і стабільність

Автор: Андрій Лебідь

2024 рік у глобальному контексті унікальний. Саме цього року понад 4 млрд. людей з більш ніж 60-ти країн світу прийдуть на виборчі дільниці, аби висловити своє ставлення та оцінку соціально-економічним і суспільно-політичним перетворенням у їхніх країнах. Однією з таких держав, де 7 лютого 2024 року відбулися позачергові вибори президента країни, став Азербайджан.

Ільхам Алієв, будучи чинним Президентом Азербайджану, ще наприкінці попереднього року оголосив про дострокові президентські вибори в країні, мотивувавши своє рішення важливістю і першочерговістю виборів саме глави держави на всій території об’єднаного Азербайджану. Зокрема, на територіях, раніше окупованих Вірменією. Водночас ці вибори відбулися не тільки на об’єднаних територіях Азербайджану, а й об’єднали всіх азербайджанців, які вперше після здобуття незалежності Азербайджану висловили консолідовану єдність у межах єдиної держави. Аби підкреслити символічність цих виборів, сам Ільхам Алієв приїхав проголосувати на виборчій дільниці міста Ханкенді, звільненого азербайджанською армією під проводом свого Президента-переможця Ільхама Алієва.

Президентські вибори 2024 року в Азербайджані по суті – тест на довіру, яку об’єднаний азербайджанський народ виніс чинному главі держави – Ільхаму Алієву. І цей тест воістину народний Президент Ільхам Алієв пройшов із честю. Результати всенародної підтримки чинного президента насправді вражають – понад 92% азербайджанців підтримали політику та ініціативи свого Президента Ільхама Алієва.

Переважна більшість азербайджанців упевнені, що внутрішня і зовнішня політика Ільхама Алієва спрямована на побудову і розвиток економічно потужної держави, де створено всі умови для розвитку бізнесу і підприємництва; де дотримуються законів і поважають права людини; де торжествує соціальна справедливість і верховенство права. Саме таким Азербайджан на чолі з народним Президентом Ільхамом Алієвим бачать азербайджанці, саме тому вони підтримали свого Президента на цих виборах.

У 2024 році азербайджанський народ надав найвищу підтримку чинному главі держави порівняно з попередніми його каденціями. І це не дивно, адже Ільхам Алієв – Президент і слова, і діла. Його політична програма та проєкція майбутнього Азербайджану ґрунтується на досягнутих успіхах у зовнішній та внутрішній політиці, відображає цілі з реалізації довгострокових національних пріоритетів заради майбутнього, прогресу та процвітання Азербайджану й азербайджанського народу.

За час попередніх термінів перебування Ільхама Алієва на посаді Президента Азербайджану він успішно проводив незалежну зовнішню політику, засновану на національних інтересах. Президент Ільхам Алієв цілеспрямовано реалізовував наступальну дипломатію на підтримку і зміцнення позицій Азербайджану на міжнародній арені. За ці роки в зовнішній політиці Азербайджану були досягнуті важливі успіхи, а міжнародний авторитет Азербайджану ще більше посилився.

Видатною сторінкою в історії Азербайджану в період президентства Ільхама Алієва стала історична Перемога у Вітчизняній війні 2020 року, що стала джерелом вічної гордості і натхнення азербайджанців усього світу. Ці події продемонстрували силу і дух азербайджанського народу, азербайджанської армії та азербайджанського Президента Ільхама Алієва. Перемога у війні та повернення споконвічних азербайджанських територій створила нові геополітичні реалії в регіоні, висунувши Азербайджан на передову країн-гарантів міжнародного права.

Азербайджан Ільхама Алієва – визнаний надійний міжнародний партнер, який спільно реалізував безліч успішних міжнародних проєктів та ініціатив і ще більше зміцнив своє лідерство: Азербайджан став непостійним членом Ради Безпеки ООН, країна успішно головувала в Русі неприєднання, за його ініціативою було скликано спеціальну сесію Генеральної Асамблеї ООН з боротьби з пандемією Covid-19. Азербайджан зробив цінний внесок у розширення і розвиток зв’язків між тюркськими державами, зміцнення Організації Тюркських Держав. Ухвалення рішення про проведення в Азербайджані 29-ї сесії Конференції сторін Рамкової конвенції ООН зі зміни клімату – COP29, також є яскравим показником поваги і довіри міжнародної спільноти до Азербайджану.

Безальтернативна перемога Ільхама Алієва на президентських виборах 2024 року – результат і показник його продуманих і принципових рішень у реалізації внутрішньої та зовнішньої політики, що ґрунтується на національних інтересах і міжнародному праві. Як зазначив Президент Ільхам Алієв, першочерговими завданнями його президентської стратегії на найближчий час стануть перетворення Азербайджану на регіон сталого розвитку; формування архітектури міжнародної безпеки та розв’язання глобальних проблем за активної участі Азербайджану; захист Азербайджану від геополітичних і гібридних загроз; формування неконфліктного порядку денного Азербайджану; розвиток економічної й енергетичної дипломатії країни; боротьба з тенденціями ісламофобії та неоколоніалізму, прихильність до таких цінностей, як мультикультуралізм та толерантність.

З упевненою перемогою на президентських виборах Ільхама Алієва привітали лідери світових держав, зокрема й Президент України Володимир Зеленський. Як наголошується у вітальних зверненнях глав держав з нагоди перемоги Ільхама Алієва, завдяки його «стратегічній політиці та прихильності Азербайджан домігся серйозного прогресу в соціальному й економічному розвитку, було забезпечено безпеку й добробут кожного громадянина, а країна, перетворившись на регіонального лідера, завоювала вагомий авторитет на міжнародній арені». Лідери іноземних держав наголосили на великому значенні перемоги Азербайджану у Вітчизняній війні та повного відновлення суверенітету держави під керівництвом Ільхама Алієва, привітали з проведенням президентських виборів на всій території країни.

Безумовно, перемога Ільхама Алієва є свідченням безмежної довіри азербайджанського народу до його безсумнівного лідерства. Водночас, цей результат є оцінкою досягнутих Ільхамом Алієвим за останні 20 років його президентства визначних успіхів у державній, регіональній та міжнародній політиці, що проводиться на принципах і цінностях, закладених загальнонаціональним лідером Азербайджану Гейдаром Алієвим.

Український народ також приєднується до привітань переобраного Президента Азербайджану Ільхама Алієва та бажає йому міцного здоров’я, успіхів у його діяльності на посаді очільника азербайджанської держави, а великому азербайджанському народові – мудрості та процвітання в його єдності.

Андрій Лебідь, доктор філософських наук, професор Сумського державного університету Науковий експерт при Представнику Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Сумській області.