Вислухати, зрозуміти – підтримати і допомогти

received_4128101220542722Саме за таким принципом Почесне консульство Азербайджанської Республіки в м. Харків працює з людьми, які сюди звертаються.

31 березня в Почесному консульстві Азербайджанської Республіки в м. Харків (Консульський округ: Харківська, Дніпропетровська, Запорізька, Полтавська, Сумська, Чернігівська області) відбувся особистий прийом громадян, що його провів Почесний консул Афган Салманов.

received_176336907520701

На прийом, за попереднім записом, прийшла 31 людина. Оскільки Харків, як і вся Україна, перебувають в адаптивному карантині через пандемію коронавірусу, то найперше про що було попереджено відвідувачів, то це про дотримання карантинних вимог(маска, дезінфекція рук, обов’язкова технічна перерва щогодини для санітарної обробки приміщення).

received_448717389543153

31 березня в Азербайджанській Республіці – День геноциду азербайджанців. У зв’язку з цим, прийом громадян розпочався з хвилини мовчання за безвинно загиблими співвітчизниками у ХХ столітті.

Проблеми, з якими звернулися до Почесного консула люди, найрізноманітніші, але найпершими Почесний консул прийняв тих, хто потребував невідкладної допомоги. Так, наприклад, Бахтіяр Гадієв, у якого син-інвалід через синдром Дауна, просив розібратися чому припинилися виплати пенсії по інвалідності. Шаміль Казимов, батько багатодітної родини, звернувся за матеріальною допомогою для хворої дружини, яка перенесла інсульт. Тож Шаміль Казимова відразу отримала кілька тисяч гривень на ліки. І подібних звернень була більшість.

received_350725463024261

Окрема група відвідувачів вимагала глибокої вдумливості, аналізу, консультацій, оскільки вони прийшли з надзвичайно цікавими пропозиціями у сфері економіки.

Так, Алі Гая, наприклад, оприлюднив свої думки щодо розвитку айті – технологій в Азербайджані. Почесний консул зацікавився пропозицією і порадив молодому чоловіку викласти свої думки письмово, причому з конкретними планом, цифрами, тобто оформити як привабливу комерційну пропозицію, з бізнес-планом.

Представник ТОВ «Тяжтрансмаш» пан Денис Сосонний звернувся з конкретним проханням-пропозицією – вийти на ринок Азербайджанської Республіки і детально розповів яка саме продукція підприємства може зацікавити азербайджанську сторону.

received_784995962421683

Були і звернення щодо заміни документів, посвідчень і т. ін. Ці питання у роботі Почесного консульства практично щодня, оскільки таких звернень дуже багато. Цього разу з подібними проблемами також звернулися відвідувачі. Якщо Абасгулу Шакуров турбувався виключно про свої документи, то відомий скульптор, народний художник України Катіб Мамедов, голова Харківського обласного товариства азербайджанських жінок «Айнур Хатун» Кіфаят Джахарова – про інших. Вони прийшли із цілим списком людей, у яких є проблеми із простроченими посвідченнями особистості, іншими документами. Розгляд таких питань – у кожному конкретному випадку окремо.

Крім цього, Почесний консул Азербайджанської Республіки в м. Харків, кандидат політичних наук Афган Салманов провів окрему зустріч з пані Кіфаят Джахаровою та Катібом Мамедовим щодо подальшого співробітництва у сфері виховання підростаючого покоління, оскільки лише в Харкові навчається більше 3 тисяч студентів з Азербайджану, не кажучи вже про азербайджанців, які мають громадянство України. Учасники зустрічі виробили план дій у цьому напрямку і домовилися про його реалізацію.