Важливе для українців із Шушинського медіафоруму. Дякуємо Президенту Ільхаму Алієву за підтримку!

Автор: Олег Туляков.

Важлива, знакова та символічна для всіх українців подія відбулася на ІІІ Шушинському глобальному медіафорумі – щорічному міжнародному заході, який проводиться за участю журналістів, медіаменеджерів та експертів із десятків країн з метою обговорення ролі засобів масової інформації в умовах геополітичних загроз, інформаційних воєн та цифрової трансформації.

Президент Азербайджанської республіки Ільхам Алієв вкотре публічно підтримав Україну у її боротьбі за суверенітет та територіальну цілісність. У відповідь на запитання українського журналіста Дмитра Гордона щодо поради українському народу в умовах війни Президент Азербайджану сказав:

“Це те, що робили ми. За роки переговорного процесу, а я брав участь у ньому з кінця 2003 року, за 17 років, було дуже багато пропозицій, дуже багато зустрічей. Було дуже багато меседжів, про те, що треба змиритися з реаліями. І коли я говорив «ні», то це сприймалося як виклик сильним світу цього. Усі наші аргументи про міжнародне право, про те, що Рада безпеки ООН прийняла чотири резолюції, що вимагають виведення вірменських сил, все це розбивалося об стіну високомірного повчання – змиритися з реаліями. І потім ми вирішили, що ми створимо нові реалії, і ви будете з ними миритися. Так і сталося”.

Далі Президент Азербайджану прямо порадив: «ніколи не здаватися і не миритися з порушенням територіальної цілісності».

 

Ми, українці, вдячні Ільхаму Алієву за чергову знакову пораду.
А ще нам дуже хочеться згадати дещо і замислитися над деякими речами…

«Виконуйте Мінські домовленості!» — так, починаючи з 2014 року, говорили нам, українцям, у рамках так званого «нормандського формату» ТОДІШНІ лідери Німеччини, Франції, США.
Для нас це означало припинити вогонь, відвести важке озброєння, амністувати сепаратистів-бойовиків і зробити ще щось додаткове, аби зупинити оборону своїх земель і змиритися з майбутньою окупацією.

«Визнайте нові геополітичні реалії!» — так нам наразі говорять кремлівські воєнні злочинці на тлі інфантильного мовчання світової демократичної спільноти, закликаючи змиритися з окупацією територій, чим фактично створюються передумови для знищення української державності й здачі населення України в рабство.
Дуже прикро, що тодішні політики світового рівня закликали забути про міжнародне право, про справедливість і демократію. Дуже прикро, що ті з них, хто публічно не закликав до цього, ганебно й зрадницьки мовчали, бурмочучи нишком собі під ніс про неможливість протистояти рф.

І лише один політичний лідер, який представляє волелюбний народ, сміливо, чітко й однозначно підтримав суверенітет і територіальну цілісність України. Це — Ільхам Алієв, Президент Азербайджанської Республіки.

 

Сьогодні, на четвертому році кривавого й героїчного спротиву українського народу воєнній агресії рф, можна впевнено стверджувати, що Президент України Володимир Зеленський врахував досвід Азербайджану: не поступатися територіями, чинити воєнний опір, зберігати діалог на міжнародній арені, ухвалювати стратегічні рішення заради безпеки своїх громадян.

У такий спосіб Україна, слідом за Азербайджаном, ламає хребет, на жаль, усталеному роками уявленню світової спільноти про нібито безсилля народів у прагненні до незалежності й суверенітету перед усемогутністю «світових договірняків» і «другої армії світу».
Від таких уявлень тхне безвідповідальністю, апатією та страхом.

Натомість у позиції лідера Азербайджанської Республіки Ільхама Алієва ми бачимо відповідальність за долю людей, віру в їхнє процвітання й безстрашність у справі захисту суверенітету та територіальної цілісності.

 

Проведення медіафоруму саме в Шуші — важлива частина інформаційної стратегії Азербайджану, спрямованої на утвердження принципової можливості для народів так званого «пострадянського простору» вирватися з-під деструктивної залежності та збудувати власну конструктивну незалежність: сильну державу, громадяни якої мають змогу своєю працею забезпечити високий рівень життя. Шуша — це символ перемоги у війні за Карабах, символ повернення історичної території, символ волі народу до возз’єднання.

Бажаю, аби до набору цих та інших символів міста Шуша додався ще один — символ дружби та співпраці Азербайджану й України в благородній справі утвердження нової реальності, витканої з взаємовигідного співробітництва, процвітання та прогресу в умовах суверенітету й територіальної цілісності.

Автор: Олег Туляков, український філософ доцент Сумського державного університету.