Майбутня зустріч з Володимиром Федоровичем Моргуном, кандидатом психологічних наук, почесним професором кафедри психології Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка, почесним професором Міжнародного інституту Україно-казахстанських відносин (Київ), Заслуженим працівником освіти України.
– Вітаю Вас, Володимире Федоровичу!
– Доброго дня!
– Хочу запитати Вас про заплановану поїздку до Харкова.
– Так, найближча поїздка до Харкова буде 8 лютого. Нещодавно відбулася розмова з Почесним консулом Азербайджанської Республіки в м. Харків Афганом Салмановим, який запросив мене на святкування 30-річчя дипломатичних відносин між Азербайджаном і Україною. Я з задоволенням відповів згодою на це запрошення, адже мій батько, Федір Трохимович Моргун, був у дружніх стосунках із загальнонаціональним лідером азербайджанського народу Гейдаром Алієвим. У своїй книзі «Переоране покоління» мій батько написав про Гейдара Алієва як про талановитого керівника, який вів свій народ до нових звершень у всіх сферах народного господарства, розвитку національної культури та науки. Він згадував про нього як про чудову людину, віддану своїй справі, адже вони часто перетиналися по роботі, дружили до перебудови і під час перебудови. Гейдар Алієв, напевне, єдиний з топ-менеджерів СРСР, якому вдалося втриматися на вершині влади, зберегти добре ім’я в народі та залишитися в пам’яті нащадків.
– Володимире Федоровичу, а після того, як Федір Трохимович був співзасновником і керував Державним комітетом СРСР з охорони природи (1988-1989 ) він зустрічався з Гейдаром Алієвим?
– Так, звісно. В лютому 1996-го року батько був запрошений до Баку з екологічних проблем Каспію і попросив зустрітися з президентом Гейдаром Алієвим. Як написав батько в книзі, президент Азербайджану знайшов час для давнього українського друга і 18 лютого в них відбулася довга за часом і надзвичайно конструктивна розмова. Гейдар Алієв був досвідченим політиком, який знав свої цілі та завдання і перетворював їх на дійсність.
– Володимире Федоровичу, а яке Ваше ставлення нині до відносин між Азербайджаном і Україною?
– Варто тільки радіти з того, як розвиваються двосторонні відносини! Про це свідчить і нещодавня зустріч президентів Ільхама Алієва та Володимира Зеленського в Києві, плани на розвиток та зміцнення співпраці країн. Я вважаю це запорукою подальшого взаєморозуміння між державами!
– Щиро дякую Вам, Володимире Федоровичу, за розмову, на все добре!
– Дякую і Вам! До побачення і до зустрічі в Харкові на святкуванні 30-річчя дипломатичних відносин між Азербайджаном і Україною.
Інтерв‘ю вела Ніна Супруненко