Президент Азербайджану Ільхам Алієв виступив на відкритті VI Всесвітнього форуму міжкультурного діалогу, який розпочав роботу в Баку 1 травня, повідомляє Report.az.
Форум організований урядом Азербайджану у партнерстві з ЮНЕСКО, Альянсом цивілізацій ООН, Всесвітньою туристичною організацією та ІСЕСКО. У заході беруть участь 700 високих гостей з понад 100 країн світу.
Державні діячі високого рівня, керівники парламентів, релігійні лідери, вчені, журналісти – представники різних етнічних, мовних та культурних груп зібралися в Баку, щоб за допомогою конструктивного діалогу зробити внесок у просування миру та глобальної безпеки.
У рамках триденного форуму планується проведення 4-х сесій та 12 панельних дискусій. Теми обговорюваних питань охоплять освіту, молодіжну політику, зміну клімату, штучний інтелект, охорону культурної спадщини, незаконну міграцію та ін.
Очікується організація поїздок учасників форуму на звільнені від 30-річної окупації території Азербайджану. У рамках заходу також передбачається проведення спеціальних панельних сесій в Агдамі та Шуші. Це також відкриває можливість створити платформу для звернення до міжнародної громадськості зі звільнених територій Азербайджану.
Всесвітній форум з міжкультурного діалогу, який вважається складовою ініційованого президентом Ільхамом Алієвим у 2008 році “Бакинського процесу” з міжкультурного діалогу, вперше був організований у Баку в 2011 році. Форуми проходили в 2013, 2017, 2015, 2015р. За минулий період географія форуму значно розширилася, побільшало країн і структур, що беруть участь у заході. У форумі загалом взяли участь понад 10 тисяч делегатів – офіційні особи урядів, керівники та представники міжнародних організацій та інститутів. Водночас у рамках форуму було організовано понад 200 заходів різного формату та масштабу, пленарних та панельних обговорень, презентацій. Обговорення, проведені в рамках п’яти попередніх форумів, у центрі уваги яких були виклики, що турбують людство, прийняті документи стали дороговказом для міжнародних організацій, і “Бакинський процес” був прийнятий як важлива платформа з міжкультурного діалогу.
Як повідомляє Report.аz, у рамках форуму планується провести десять панельних дискусій і чотири пленарні засідання.