Політолог Юрій Райхель: Іран – відстала держава у військовому та технічному відношенні

Іран виробляє застарілу військову техніку, а іранські безпілотники не можуть вплинути на перебіг війни в Україні.

Про це Report.az заявив український політолог Юрій Райхель, коментуючи повідомлення щодо використання іранських БПЛА Збройними силами Росії в Україні.

“Виявилося, що це дуже низькоякісна зброя. Іноземні ЗМІ пишуть, що у цих дронів заявлена ​​дальність 2 500 км, але якщо її запускати на вказану відстань, то корисне навантаження становитиме лише 100 г. Якщо ж її запустити на 300-350 км, то вона збільшиться до 1,5-2 кг. Тобто це не зброя для поля бою”, – зазначає політолог.

За його словами, на відміну від західних дронів-камікадзе, іранські БПЛА можуть застосовуватися тільки для ударів у тилу по цивільних об’єктах, які не мають статусного захисту. Ю.Райхель додав, що самі по собі іранські дрони вкрай низької якості та легко збиваються звичайною стрілецькою зброєю.

“Вони некеровані та йдуть як снаряд, не маючи можливості відхилитися від заданого напрямку. Крім того, іранські дрони летять на низькій висоті”, – сказав експерт.

“Зараз йде розробка алгоритмів боротьби з іранськими дронами. Даремно Росія замовила майже 2 500 дронів в Ірані”, – зазначив Юрій Райхель, додавши, що Іран у військовому та технічному відношенні – відстала держава і те, що “виробляє країна сьогодні, – це вчорашній день військової техніки, у тому числі щодо БПЛА”.

За словами українського політолога, Іран, продаючи зброю Росії, насамперед керується бажанням заробити.

“Іранські дрони не такі дорогі, але підзаробити можна. Другий фактор – це психологічний момент. Якщо Україну підтримує Захід, то Іран має підтримувати того, хто проти Заходу. Зараз – це Росія. Значить, ІРІ треба надавати підтримку РФ, це Тегерану зараз вигідно”, – сказав Ю.Райхель.

Політолог вважає, що Іран також дуже напружує посилення Азербайджану на Південному Кавказі, особливо після відновлення територіальної цілісності внаслідок перемоги у 44-денній війні.

“Співпраця офіційного Баку та Анкари тільки зміцнюється, що дуже турбує іранську сторону. Іран приєднався до Росії, щоб вона в майбутньому допомогла йому вирішити питання на Південному Кавказі”, – резюмував він.