Дві суміжні дати 24 і 25 лютогоь поєднують злодіяння без строку давнини проти азербайджанського і українського народів.
Минув 31 рік із 25 лютого 1992 року, коли в Карабасі було скоєно Ходжалинський геноцид. Тоді вірменська армія за підтримки російських «миротворців» захопили місто Ходжали і вчинили різню, розстріли, катування мирного населення.
Минув рік із 24 лютого 2022 року від початку повномасштабного вторгнення – військового геноциду від рашиських окупантів проти українського народу. І якщо тоді події в Карабасі пройшли майже непоміченими, то геноцид проти українського народу засудила 141 країна-член ООН, переважна більшість!
Полтавщина, завдяки своєму географічному розташуванню зруйнована відносно менше інших територій, але ніколи не пробачить ракетний обстріл торгового центру в Кременчуці з чисельними жертвами мирних мешканців міста.
Полтавці не можуть збагнути, чому країна-терорист у Раді безпеки ООН й досі має право вето (?!). Адже у жодному суді світу злочинець не має права посідати місце судді (?!). Чому в ООН панує… божевілля?!
Україна і Азербайджан поважають право країн на суверенітет і недоторканність кордонів. Президенти наших держав — Ільхам Алієв та Володимир Зеленський продовжують традицію і надають взаємну політичну, економічну і гуманітарну допомогу.
Почесне консульство Азербайджанської Республіки в м. Харків у контакті з обласними адміністраціями, органами місцевого самоврядування та представниками азербайджанської діаспори активно сприяє співпраці між двома народами в ім’я миру і справедливості.
26 лютого, в день пам’яті про жертви Ходжалинського геноциду запалюємо свічки скорботи, аби це ніколи не повторилося…
Володимир Моргун,
кандидат психологічних наук, професор,
почесний професор кафедри психології
Полтавського національного педагогічного університету
імені В. Г. Короленка,
почесний професор Міждержавного інституту
українсько-казахстанських відносин імені Н. А. Назарбаєва (м. Київ),
член правління Міжнародної Макаренківської асоціації,
заслужений працівник освіти України.