Ходжали – Харків. Уроки трагедій!

Дві дати – 24 лютого 2022 року і 25 лютого 1992 року. Події цих днів українці і азербайджанці воліли б забути назавжди! Та уроки цих трагедій, їх оцінка міжнародною спільнотою, як геноциду, як посягання на цілістність і суверенітет інших держави є важливою умовою для того, щоб не допустити повторення таких дій проти людства у майбутньому.

25 лютого 1992 року – Ходжалинська трагедія. Масове знищення мирного населення, жорстока різанина, вбивство дітей та стариків,  масова розправа над населенням міста Ходжали. Ця кривава різня, яка увійшла в історію як Ходжалинський геноцид, привела до загибелі та скалічення доль тисячів ажербайджанців. У вересні-листопаді 2020 року Азербайджан повернув анексовані свої території.

Україна бореться за свою незалежність і територіальну цілісність з 2014 року! 24 лютого 2022 року – нам давали 3 дні. Ми вистояли рік і продовжуємо боротьбу за наше майбутнє! 

На початку 2022 року українці мали свої плани, розквітали міста. Але в  повітрі відчувалася напруга. Важко було повірити в те, що росія розпочне свою загарбницьку, жорсткоку “освабадітельную спєцапєрацію”.

У студентській столиці – Харкові, як завжди, багато молоді. Від них йде неймовірна життєдайне бажання творити, любити і просто жити!

З перших хвилин війни місто під обстрілами, на центральних вулицях ворожа техніка, бомбардування, сьози, кров, і те саме життя з мріями і планами забирає смерть! Частина Харківської області в окупації. Північна Салтівка нагадує фільм жахів. Центральні парки, будівля обласної адміністрації,  об`єкти промисловості та критичної інфраструктури, житлові масиви і університети – нещадно та цинічно знищує ворог. Щоб зламати, залякати. Не вийшло! Харків – стоїть! Восени 2022 року – деокупація  більшості населених пунктів Харківської області. Весь світ здригнувся від розкритих злочинів і звірств, що чинили російські військові на окупованих територіях.

Азербайджанці допомагають Україні, як колись українці підтримували Азербайджан у боротьбі за свою незалежність, свободу і територіальну цілістність. Тисячі азербайджанських добровольців сьогодні воють в лавах ЗСУ. Надзвичайно важливою є міжнародна підтримка і гуманітарна допомога до якої долучився весь народ Азербайджану . Саме глибоке розуміння ситуації, болючий досвід і прагнення допомогти українському народові в боротьбі за свою незалежність спонукали Президента Азербайджану Ільхам Алієва з перших днів повномасштабного вторгнення росії на Україну боротися разом з нами.  Практичні кроки  Президента Азербайджану щодо забезпечення  України паливом під час посівної кампанії дали можливість вистояти і продовжувати боротьбу. Його порада нашому Президенту Володимиру Зеленському: “Найголовніше для України – немиритися з окупацією своїх земель” -є проявом  практики взаємної підтримки та співробітництва двох народів, особливо в драматичні, доленосні періоди.

Харківський національний університет міського господарства імені О.М. Бекетова з початку воєнної агресії не призупиняв свою роботу ні на мить!  Зранений, змучений, але продовжує готувати фахівців, які вже сьогодні поєднують теоретичне навчання з практикою у відбудові міста. З початку війни 15 “прильоти” по інфраструктурі університету.  Постійну підтримку у ліквідації наслідків військової агресії надає університету почесний консул Азербайджану у місті Харків Афган Салманов, що забезпечує продовження безперебійної роботи Університету та підтримання освітнього процесу.

Ми працюємо далі. Кожен наближає Перемогу на своєму фронті.

Ваша допомога – запорука того, що разом з друзями та партнерами ми здолаємо всі труднощі, переможемо та відбудуємо Україну.

26 лютого ми в скорботі, разом з азербайджанським народом, доєднуємося до вшанування памяті жертв Ходжалинського геноциду. Світ має пам’ятати і  робити висновки, щоб не допустити непоправних злочинів у майбутньому!

Бабаєв Володимир Миколайович
Ректор Харківського національного університету міського господарства імені О.М. Бекетова, доктор наук з державного управління, професор, академік Міжнародної інженерної академії, Заслужений будівельник України, Лауреат державної премії в галузі архітектури, Лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки.
Почесний громадянин міста Харкова.