Хари бюльбюль – квітка Перемоги

8 листопада, день, коли до Азербайджану в результаті Перемоги у Другій Карабаській війні повернулося місто Шуша – колиска азербайджанської культури. Місто засноване у середині XVIII століття правителем Карабаського ханства Панах-Алі ханом. Упродовж віків високогірне місто було фортецею та відігравало важливу роль в історії Азербайджану. Адже саме тут зароджувалися унікальні традиції музики, мистецтва та літератури, що зробили вагомий внесок у культурну спадщину Азербайджану та усього світу. А ще завдяки унікальним кліматичним умовам саме у Карабаських горах в околицях Шуші зростає дивовижна рідкісна орхідея Хари бюльбюль. Ця рідкісна орхідея з надзвичайною формою та ніжними квітками з давніх часів привертає увагу не лише своєю красою, але й своєю особливою символікою, що стала важливою частиною культури Азербайджану, символом Шуші та всього Карабаху.

З хари бюльбюль пов’язано багато, що мають важливе культурне значення для азербайджанського народу. Одна з найпоширеніших легенд розповідає, що хари бюльбюль з’явилася як символ любові та туги, що ніколи не зникне. Квітка уособлює вірність, і є повір’я, що ця орхідея цвіте тільки на рідній землі. Саме так і людина не може забути свого коріння.

Для азербайджанців хари бюльбюль є символом пам’яті про Шушу та Карабах. Протягом багатьох років, коли Шуша була окупована вірменськими сепаратистами, хари бюльбюль стала своєрідним символом туги за втраченою рідною землею. Після перемоги Азербайджану у Другій Карабаській війні та повернення Шуші в 2020 році ця квітка стала символом перемоги та відродження. Хари бюльбюль нагадує про незламний дух, відродження та любов до рідного краю, що завжди залишатиметься в серцях азербайджанців.

Місто Шуша завжди буде місцем, де оживає історія Азербайджану, де зберігаються традиції і втілюються у життя амбітні плани.