«Ви навіть не уявляєте, наскільки перемога азербайджанського народу значуща для українців…»

9CD2EF3C-D16E-406F-B195-24B79B32DC9A8 листопада Азербайджан святкував найзначимішу свою подію в ХХІ столітті – День Перемоги у визвольній Вітчизняній війні 2020 року.

27 вересня 2020 року, відповідаючи на шикоромасштабну провокацію вірменських збройних сил проти Азербайджану, Азербайджанська армія під командуванням Верховного Головнокомандувача і Президента Азербайджанської Республіки Ільхама Алієва розпочала контрнаступ, що отримав назву «Залізний кулак». 44-денна війна стала Вітчизняною і завершилася Перемогою – азербайджанську землю, а це Нагірний Карабах і прилеглі до нього 7 районів, було звільнено від майже 30-річної вірменської окупації. Територіальну цілісність Азербайджану було відновлено, завдячуючи рішучості і далекоглядності одного з наймудріших політиків сучасності – Ільхама Алієва.

Святкові поздоровлення азербайджанському народу до Почесного консульства Азербайджанської Республіки в м. Харків почали надходити з усіх усюд ще напередодні, зокрема від харків’ян, після того, як на перехресті харківських вулиць Ярослава Мудрого і Пушкінської з’явився двосторонній світлодіодний борд з лаконічними поздоровленням і визначенням: «8 листопада. З Днем перемоги, Азербайджан! Азербайджан за територіальну цілісність України. Карабах – це Азербайджан. Почесне консульство Азербайджанської Республіки в м. Харків».

Спочатку до Почесного консульства завітали студенти Національного юридичного університету ім. Ярослава Мудрого, потім — Зміївський міський голова (місто Зміїв Харківської області) Павло Голодніков, який, зокрема, сказав Почесному консулу Азербайджанської Республіки в м. Харків: «Афгане Фагановичу, передайте найкращі вітання з Днем Перемоги в Азербайджан. Ви навіть не уявляєте, наскільки Перемога азербайджанського народу значуща для українців…». Афган Салманов особисто провів екскурсію для Павла Голоднікова в Музеї загальнонаціонального Лідера азербайджанського народу Гейдара Алієва, що знаходиться в приміщенні Почесного консульства, розповів про традиції і звичаї азербайджанців і обговорив з гостем деталі поїздки до Азербайджану української делегації, яка формується.

Поздоровлення надходили і продовжують надходити на електронну пошту Почесного консульства Азербайджанської Республіки в м. Харків, лунають дзвінки від жителів і посадовців Консульського округу, а це Харківська, Дніпропетровська, Запорізька, Полтавськаа, Сумська, Чернігівська області, що підтверджує: україно-азербайджанська дружба міцна і надійна на всіх рівнях – від офіційного до народного і перевіряється не тільки горем, але й радістю.