З Днем визволення від нацистських загарбників, Чернігівщино!

96B68D0E-35B0-4F27-A0F3-D7423513C994Сьогодні — знаменна дата. Древній Чернігів, історія якого своїм корінням входить у глиб віків, 21 вересня 1943 року був звільнений від нацистських загарбників, а разом з ним і міста та села Чернігівщини.

Скорботний список спалених населених пунктів за весь період окупації нацистськими військами на чернігівській землі – 75, а частково було знищено 587 сіл і містечок Чернігівщини. Так фашисти реалізовували свою тактику «спаленої землі» на окупованих ними територіях.

Тільки швидкий наступ військ СРСР врятував тоді міста і села Чернігівської області від тотального знищення під час відступу окупантів з України. Чернігівсько-Прип’ятська наступальна операція 1943 року стала складовою великої битви за Дніпро, в якій активну участь взяли і партизанські загони.

Сьогодні ми схиляємо голови в скорботі за тими, хто безневинно загинув від рук загарбників, хто боронив Чернігівщину, хто визволяв її від супостатів і залишився на полі бою, а це, за останніми дослідженнями істориків, – 20 тисяч солдат.

Ми маємо бути вдячні всім, хто відвоював для нас майбутнє, хто дав можливість ціною власного життя сьогодні бути в цьому світі.

Я вітаю всіх жителів Чернігова і Чернігівської області зі святом. Будьте здорові і бережіть себе і своїх рідних, майте силу протистояти усім викликам ХХІ століття, що постали перед нами. Зі святом!

Почесний консул Азербайджанської Республіки в м. Харків Афган Салманов