«Дякуючи саме Гейдару Алієву, ми залишаємося в єдності, братстві і любові між собою. Ми є – азербайджанці!»

bayraq-e1569841087637Сьогодні — День національного спасіння в Азербайджанській Республіці — одне з найголовніших державних свят.

В основі свята – історичні події. У червні 1993 року в Азербайджані склалась така вибухова соціально-політична ситуація, що могла в будь-який момент призвести до початку кровопролитної громадянської війни. Справа в тому, що Народний фронт, який у 1992 році прийшов до влади, не справлявся з управлінням країною. На вимогу народу з Нахічевані в Баку був запрошений Гейдар Алієв, який того пам’ятного червня прийшов до влади – і своїми досвідом управлінця, мудрістю, талантом дипломата зумів не допустити найбільшого лиха для азербайджанського народу. 15 червня 1993 року Гейдар Алієв був обраний головою Верховної Ради Азербайджанської Республіки. Таким чином, 15 червня ввійшло в історію країни як День національного спасіння. З цього часу і розпочався стрімкий розвиток Азербайджану як держави. Офіційний статус свято набуло в 1997 році, а з 1998 року – воно вже національне.

Загальнонаціональний Лідер не тільки відвернув загрозу жорстокої громадянської війни, він згуртував азербайджанський народ і дав можливість разом творити державну незалежність країни, пишатися своєю Вітчизною у сьогоденні і хотіти захищати її, в якому б куточку планети азербайджанець не знаходився. Гейдар Алієв зумів вибудувати таку систему координат, яка й досі працює на благо і розвиток Азербайджану.

Нинішнього року свято особливе, адже відзначається вперше після переможної Вітчизняної війни, коли за 44 дні Азербайджанська армія під командуванням Верховного Головнокомандувача і Президента Азербайджанської Республіки Ільхама Алієва звільнила Нагірний Карабах і прилеглі райони, що 30 років були окуповані Вірменією. Так був виконаний завіт загальнонаціонального Лідера азербайджанського народу Гейдара Алієва про відновлення єдності Азербайджану.

«Наше головне завдання – захищати, зберігати, укріплювати, розвивати і увіковічити державну незалежність Азербайджану», — так постійно свого часу повторював Гейдар Алієв. І зараз ці слова є дороговказом для Азербайджанської Республіки, її народу.

Сьогодні Азербайджан стрімко рухається вперед, розвиваючись в усіх сферах життєдіяльності суспільства, тож святкування саме цієї дати має особливий радісний відтінок. Свято наповнене офіційністю і неповторними пахощами азербайджанського чаю і загалом азербайджанської кухні, воно святкується в кожному домі, в кожному ресторані, в якому б куточку Земної кулі азербайджанці в цей день не знаходилися. У цей День національного спасіння до своєї радості азербайджанський народ запрошує бути причетними усіх своїх друзів, у тому числі й українців.

Зі святом, дорогі друзі! Нам завжди варто пам’ятати про цей День, щоб зрозуміти наскільки важливою в історії Азербайджану є роль загальнонаціонального Лідера Гейдара Алієва. Дякуючи саме Гейдару Алієву, ми залишаємося в єдності, братстві і любові між собою. Ми є МИ – азербайджанці! Тож як кажуть в Україні, нашій другій Батьківщині, шануймося, браття, бо ми того варті!

Почесний консул Азербайджанської Республіки в м. Харків, кандидат політичних наук Афган Салманов