31 березня – День нашої пам’яті і вшанування…

soyqirim_300310_1

В Азербайджанській Республіці сьогодні вшановують пам’ять жертв масової різанини, влаштованої в березні 1918 року. Тоді було вбито до 50 тисяч азербайджанців.
У період розпаду Російської імперії вірмени, скориставшись кризою влади, почали захоплювати землі азербайджанців, при цьому знищуючи корінне населення.

Починаючи з 1905 року дії вірмен набули організованого характеру. Вірмени активно озброювались, дестабілізуючи ситуацію в різних регіонах Азербайджану, зокрема в Баку. Вони намагалися залякати корінне населення і створити хаос у регіоні.

Після жовтневої революції в Росії, більшовики і вірменські дашнаки захопили контроль над Баку. У цей час число нападів на азербайджанців зросло в десятки разів.

У період з 30 березня по 3 квітня 1918 року вірменсько-більшовицькі банди вбили до 50 тисяч азербайджанців у Баку, Шамасі, Кубі, Хачмазі, Ленкерані, Гаджигабулі, Сальяні, Зангезурі, Карабасі, в інших районах Азербайджану.

Звірства вірмен припинилися лише 15 вересня 1918 року, коли в Азербайджан прибула Кавказька ісламська армія (створена за наказом військового міністра Османської держави Енвера-паші).

В Азербайджані події 1918 року отримали чітке визначення — геноцид проти азербайджанського народу.

Офіційна пам’ятна дата в Азербайджанській Республіці — 31 березня. Вона встановлена Указом Президента Азербайджанської Республіки, загальнонаціонального Лідера Гейдара Алієва «Про геноцид азербайджанців» від 26 березня 1998 року.

Адже саме 31 березня 1918 року вірменські дашнаки і більшовики реалізували в Баку план геноциду мусульман, потім вірменські банди продовжили звірства в Шамасі і Кубі.

У 36-томному звіті Комісії по розслідуванню злочинів проти азербайджанського народу, сформованою за дорученням керівництва Азербайджанської Республіки, наводиться детальна інформація про злочини вірмен у цей і інші періоди історії. Ці дані є у вільному доступі і з ними можна ознайомитися.

Вірмени прагнули створити «Велику Вірменію» від моря до моря і тому знищували корінне населення Азербайджану. Ось чому виник геноцид.

У боротьбі за незалежність Азербайджану Кавказька ісламська армія втратила 1130 своїх солдат і офіцерів, але зберегла тисячі життів азербайджанців. Роль її в історії Азербайджану – надзвичайна, тож забути її, як і применшити, не можна ніколи.

У цей день давайте всі разом вшануємо безневинно полеглих наших азербайджанців і тих, хто мужньо боровся, відвойовуючи незалежність Азербайджану.

Почесний консул Азербайджанської Республіки в м. Харків, кандидат політичних наук Афган Салманов